Karabükspor'un borcu intihar ettirdi

Kardemir Karabükspor'un eski futbolcusu ve yöneticisi Mahir Acar, kulübün SSK borcu için aldığı tebligattan sonra bunalıma girerek canına kıydı

Karabükspor'un borcu intihar ettirdi

CiddiGazete

Olay, dün akşam saatlerinde Safranbolu Esentepe Mahallesi'nde meydana geldi. TFF 2’nci Lig’de mücadele eden Kardemir Karabükspor'daki futbol kariyerini noktaladıktan sonra Kardemir A.Ş.'de yöneticilik, Beşbinevler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde müdürlük görevinde bulunan, 1992-94 ve 2017-18 yıllarında Kardemir Karabükspor’da yönetim kurulu üyeliği yapan iki çocuk babası Mahir Acar ile birlikte 13 yöneticiye, kulübün 2018 yılından yaklaşık 1,5 milyon TL'lik SSK borcundan sorumlu tutularak Ekim ayında ödeme tebligatı gönderildi.

İddiaya göre; çok sevdiği kulübünden gelen borç sonrası büyük üzüntü yaşayan Mahir Acar. bunalıma girdi. Dün, evine 300 metre mesafedeki bir marketten sıvı temizlik malzemesi alan Acar, evine yakın bir noktada, zehir içeren maddeyi içti. Komşusunun kaldırım üzerinde otururken görüp yanına geldiği Mahir Acar biraz rahatsız olduğunu söyledi. Komşusu, aracıyla Mahir Acar'ı Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Burada fenalaşan Acar, doktorlara temizlik malzemesi içtiğini söyledi. Tedaviye alınan Mahir Acar, sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.

Kentin sevilen isimlerinden Acar'ın cenazesi yarın toprağa verilecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 23:23
YORUM EKLE