CiddiGazete- Habertürk internet sitesinin yandaş yazarlarından Nagehan Alçı, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesiyle ilgili olarak, "28 Mayıs artık 14 Mayıs'a çekilmiştir. Benim 'ilk turda bitmemeli' fikrim de bu dakikadan itibaren geçersizdir" dedi.

Dünkü yazısında 14 Mayıs seçimlerine giden süreçte partilerin "ilk turda bitmeli" söyleminin tehlikeli olduğunu savunan ve dünkü yazısında "Hiç kimse kendini kandırmasın. Adeta açık hava tımarhanesine dönmüş bu Türkiye ortamında hiçbir yurttaş '50,2' gibi skorlara saygı duymaz, kitlesel protestolar olabilir. Kim kazanırsa kazansın netice bu olur. Huzursuz bir ortam doğar" diyen Nagehan Alçı, İnce'nin yarıştan çekilmesini yorumladı. Alçı, şu ifadeleri kullandı:

"Muharrem İnce'nin çekilmesiyle 28 Mayıs artık 14 Mayıs’a çekilmiştir. Benim 'ilk turda bitmemeli' fikrim de bu dakikadan itibaren geçersizdir. Hatta Sinan Ogan’ın çekilmesi de demokrasimiz için faydalıdır. Kim seçilecekse 14 Mayıs'ta salt çoğunluk ve bariz fark ile seçilecektir..."