Mansimov'a FETÖ gözaltısı

Azeri iş adamı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. İş adamının Levent'teki iş yerinde de arama yapıldığı öğrenildi

Mansimov'a FETÖ gözaltısı

CiddiGazete- Azeri iş adamı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında Beşiktaş'taki evinde gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, Palmali Şirketler Grubu sahibi Gurbanoğlu hakkında gözaltı kararı verildi.

Gurbanoğlu, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonla Beşiktaş'taki evinde gözaltına alındı. İş adamının Levent'teki iş yerinde de arama yapıldığı öğrenildi.

Mansimov Gurbanoğlu’ndan sonra, Palmali Holding CFO’su Nuray Nurcihan Perker de gözaltına alınarak, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

MÜBARİZ MANSİMOV KİMDİR?

Aynı zamanda Türk vatandaşı da olan Azeri iş adamı Mübariz Mansimov Türkiye'de yaşıyor. Türkiye vatandaşı olduktan sonra soyadını "Gurbanoğlu" olarak değiştiren Palmali Holding'in sahibi olan Mansimov, Rus ordusunda askerlik görevini yaptı.

Askerliği bitirdikten sonra da yaklaşık 2 yıl gemilerde aşçı olarak çalıştı. Ticari hayata 3 arkadaşıyla beraber 150 tonluk bir balıkçı gemisi kiralayarak başlayan Mansimov, işlerini büyütünce Rusya’dan gemi alarak İstanbul'a getirdi.

Mansimov, Dünyanın en büyük beş denizcilik şirketinden biri olarak gösterilen 'Palmali Şirketler Grubu'nu 1998'de Türkiye'ye getirdi.

Futbola olan merakı ile de tanınan Mansimov, Azerbaycan’ın köklü futbol takımlarından Hazar Lenkeran'ın da sahibidir. Mansimov'un ayrıca Türkiye'de iki radyo istasyonu da bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 16:57
YORUM EKLE