Tacizci şeyh: Trump, Biden, FETÖ!

11 yaşındaki çocuğu istismardan tutuklanan "Uşşaki Tarikatı"nın sahte şeyhi Fatih Şağban, Trump, Biden ve FETÖ'nün kendisine tuzak kurduğunu iddia etti!

Tacizci şeyh: Trump, Biden, FETÖ!

CiddiGazete- Sakarya'nın Akyazı ilçesinde, kendisini "Uşşaki Tarikatı Şeyhi" olarak tanıtarak 11 yaşındaki kız çocuğuna istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Fatih Şağban'ın yargılanmasına başlandı.

Şağban, 4 saat süren ifadesinde Trump, Biden ve FETÖ’yü suçladı, istismara uğrayan çocuğun anlattıklarının kurgu olduğunu öne sürdü.

Sakarya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına istismara uğrayan çocuğun ailesi, Çorum'dan SEGBİS'le katıldı.

Fatih Nurullah sahte isimli Fatih Şağban ifadesinde, "Trump'un aldığı karar ve Biden'ın de görüş olarak bildirdiği üzere İslam cemaatlerini bitirmek için saldırılar başlamıştır.

FETÖ terör örgütüne karşı yaptığımız reddiyeler nedeni ile bu durum başımıza getirilmiştir.

FETÖ'ye yardım ve yataklık yapmanın haram olduğuna ilişkin fetvam nedeniyle hedefe alındık.

Başka cemaat liderlerine yönelik kumpaslar da yapılmıştır. İnanıyorum ki Türk yargısı kumpası bozacaktır" dedi.

Fatih Şağban, olayın hukukçu FETÖ’cüler tarafından abartıldığını ifade ederek, "Cemaate ait nezih evde kalmak, cemaatin nüfusundan faydalanmak, kanunsuz zenginleşmek için kızını bize teklif ederek 'Efendim bu kızı sana verelim' demiştir.

'Yaşı ufak, olmaz' desem de 'Ben ve Çorum’daki arkadaşlar da rüyamızda genç bir kıza nikah kıydığını gördük' diyerek kızını ima ettiler. 'Y. kendisini mehdinin hanımı olarak görüyor' demişlerdir.

Belki de delil toplamak için böyle konuştular ancak ısrarlara rağmen ben başımdan savdım.

Olay başlangıcında bunları tümden savmam gerekiyordu. Ancak bir yandan devam eden iş sözleşmesi ve pandemi nedeniyle aileyi gönderemedik.

Kurban Bayramı’nda iyi bir şekilde ayrıldık. Bu işleri FETÖ'cü mahrem damat ile düzenlemişlerdir.

Bayramda iyi şekilde yanımızdan ayrılan aile, daha sonradan böyle bir şey iddia etmiştir.

Karşı tarafı sakinleştirmek için söylediğim sözler tutuklanmama sebebiyet olmuştur.

Y.’nin beyanlarını incelediğimde babasına münferit eylem olarak bahis ettiği olay, devreye giren hukukçu FETÖ'cüler tarafından abartılmıştır.

Olay devamlı yapılan zincirleme tacize sokulmuş. Ailesinden 10 kişinin bulunduğu toplam, 20 kişinin bulunduğu binada alıkoyma iftirası atılmıştır.

Y. isimli çocuğun beyanları kurgudur, abartıdır.

Hatta olay gününü çocuğun 12 yaş altına çekerek ağır haline sokmaya çalışmaktadırlar" diye konuştu.

"İSTİSMARCILARIN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ"

Fatih Şağban’ın savunmanın ardından duruşmaya ara verildi.

Verilen arada Sakarya Adliyesi önüne çıkan UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan, "Davayı politik bir hale getirmeye çalıştı, işin içine basın mensuplarını koydu.

Bu işin içinde, çocuk için buraya gelenleri CIA ajanı olmakla suçladı.

Her türlü rezillikle karşı karşıyayız, istismarcının en ağır cezayı alması için sonuna kadar davanın takipçisi olacağız. 'Çocuklar vatandır' diye çıktığımız bu yolda, çocuklarımız hiçbir istismarcının elinde kalmayacaklar. Bugün sesini çıkaran 11 yaşındaki çocuğumuza vatanımız adına minnettarız. Bu istismarcıların kökünü her yerden kazıyacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 15:25
YORUM EKLE