'Tatilini yap, Külliye'ye gel'

Telefonla görüştüğü Hakan Atilla'ya "Tatilini yap, Külliye'ye gel" dediğini açıklayan Erdoğan, “O bizim evladımızdır. Onu sahiplenmeyeceğiz kimi sahipleneceğiz" dedi

'Tatilini yap, Külliye'ye gel'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed'e 'Cumhuriyet Nişanı' verdi.

Törenin ardından bir gazetecinin, ABD'deki İran yaptırımları davasında suçlu olduğu iddiasıyla tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edildikten sonra dün Türkiye'ye dönen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'ya ilişkin sorusunu cevaplayan Erdoğan şunları söyledi:

“Bu yaşamış olduğu süreç, başta şahsım olmak üzere tüm mesai arkadaşlarımızı üzmüştür, kırmıştır. Her türlü girişimleri yaptık ve verilen mahkumiyet cezası bitmiş oldu. Hakan Atilla evladımız ülkesine dönmüş oldu. Bundan sonraki sürece yönelik kendisiyle yaptığım telefon görüşmesinde 'Sen bir defa önce ailenle çocuklarınla dinlen. Ondan sonra da seni Ankara'da Külliye'de bekliyorum' dedim. ‘Orada oturur konuşur ne yapacağımıza karar veririz’ dedik. Bizim için Hakan Atilla'ya herhangi bir bir bariyer söz konusu değildir. O bizim evladımızdır. Onu sahiplenmeyeceğiz de kimi sahipleneceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 19:18
YORUM EKLE