CiddiGazete- MHP'nin grup toplantısında konuşan Cumhur İttifakı bileşenlerinden Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e Osman Kavala davası üzerinden sert sözlerle yüklendi.

Eleştirilen 145 sayfalık Sinan Ateş cinayeti iddianamesine de değinen Bahçeli "Yargılama derhal başlamalıdır. Bakalım hukuki süreç Ankara'da mı bitecek yoksa Pensilvanya'ya mı dayanacak hep beraber göreceğiz" diye konuştu.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

- Gülün dikeni var diye üzülmek yerine dikenin gülü var diye sevinmeyi tercih edeceğiz. Önce yanlışı bilenler doğruya erişemez.

- 55 yıllık siyasi tecrübeyle diyorum ki suyun üstünde yürüsek bile yüzme bilmiyor diye eleştirenler olacak. Bu nedenle işimize bakacağız.

- Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Elinizi vicdanlarınıza koyun desek vicdanlarını bulamayan kimi insanların bizi anlamasını beklemiyoruz.

- Çıkarlarına ters düşenleri 10 metrelik kuyuya atıp 5 metrelik iple kurtarmaya çalışan tatlı su kurnazlarını tanıyoruz. Ara ara sırtımızı sıvazlayanların bıçak sokacak yer arama ihtimallerini unutmuyoruz.

- Hayatlarında tek bir fabrikaya girmeyenlerin dahi vicdanı tutsaktır. 1 Mayıs'ta sadece görevini yapan Türk polisine düşmanca saldırdılar.

- Polise saldıranlar Haçlı kalıntısıdır. Emek ve Dayanışma Günü ülkenin her yerinde kutlanabilir. Peki Taksim ısrarı niyedir?

ÜÇ BEŞ HAYDUT

- Hayatları miskinlik ve tembellik hainlik ve Tüfeyli utanmazlıkla geçen küçük bir azınlığın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde ortaya çıkıp Taksim'e yürüme gayesi her şeyden evvel maksatlıdır, maşalıktır, madrabazlıktır. Taksim ısrarı niyedir amaç nedir? Emek ve dayanışmanın Taksimle ne alakası vardır?

- 1 Mayıs 1977'deki acıklı ve vahim hadiselerin tekrarı mı planlanmaktadır? Taksim inadının altında yatan amaç nedir? Emek kutsaldır emekçilerimiz saygındır.

- Ne var ki emekle emekçiyle üretim ve alın teriyle helal kazançla hiç bir bağı olmayan üç beş haydudun 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü terörize etme çabası en başta emek düşmanlığına hizmettir.

"KUTUPLAŞMAK YERİNE KUCAKLAŞMA"

- Siyasette bahar olmasından memnunuz. Kutuplaşmak yerine kucaklaşmaz lazımdır. Kapımıza değil de kalbimize vuranı buyur ederiz. Ülkenin temel meselelerine kafa yormak bizim de arzu ve amacımızdır.

- Siyasette köprü kurmak yerine duvar inşa edersek yanlış düşeceğimizi bilmek de yarar vardır. Siyaset kavga arenası değildir. Siyaset konuşma ve düğümleri çözme yeridir.

"OSMAN KAVALA AÇIKLAMASI"

Özgür Özel İyi Parti'yi ziyaret edecek Özgür Özel İyi Parti'yi ziyaret edecek

- Kimse mahkemeye talimat veremez. Yargı yetkisini kullanan bağımsız mahkemelerdir. Mahkeme kararları değiştirilemez.

- Gezi Park davasında hüküm alan Osman Kavala ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılmıştır ve diğer sanıklar da ceza almıştır. Kavala için sipariş veriliyor. Ceza kararlarını veren bağımsız ve tarafsız mahkemelerdir. Kimse mahkemelere talimat veremez.

"SAYIN ÖZEL SAATİ MERAK EDERSE BANA SORABİLİR"

- Neymiş CHP Genel Başkanı, Avrupa Parlamentosu'nu ziyarete gittiğinde saati sorunca "Sen önce Kavala'yı çıkar" cevabını almıştır.

- Sayın Özel'in kolunda saati yok mudur? Özel'in saati sormak yerine PKK'ya ve FETÖ'ye verilen destekleri muhataplarının yüzlerine vurması gerekmez miydi?

- Türkiye hukuk devletidir demesi taşıdığı sorumluluğa uygun düşmez miydi? Sayın Özel saati merak ederse bana sorabilir köstekli saatimi açar kendisi ile açık açık paylaşırım.

SİNAN ATEŞ İDDİANAMESİ

- Bugüne kadar niye iddianame hazırlanmadı diye sordular hazırlandı içi boş dediler. MHP olarak beklentimiz şudur; mezkur iddianame ile ilgili mahkeme tarafında kabul edilip yargılama süreci derhal başlatılmalıdır.

- Kimin elinde hangi belge ve bilgi varsa mahkemeye sunmalıdır hatta şahit olarak dinlenmek isteyenlere mahkeme kapısı açılmalıdır.

- CHP'den ipine kadar malum partiler neyi biliyorlarsa mahkemeye yetiştirmeliler. Bakalım hukuki süreç Ankara'da mı bitecek yoksa Pensilvanya'ya mı dayanacak hep beraber göreceğiz.