Temel Paşa 2. Ordu'dan alındı

2'nci Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Metin Temel, Genel Kurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı'na atandı.

Temel Paşa 2. Ordu'dan alındı

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, 2. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Metin Temel, Genel Kurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı'na atandı.

4'üncü Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Barut ise bu görevinden 3. Ordu Komutanlığı Denetleme Değerlendirme Başkanlığı'na atandı.

'MUHARREM İNCE OLAYI'

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mayıs’ta Malatya'da Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) tarafından organize edilen iftar yemeğine katıldı.

Yemekte yaptığı konuşmada CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi hedef alan Erdoğan, “Çırağa dükkan teslim edilmez. Siyasetin çıraklarına da Türkiye emanet edilmez. Siyasette hiçbir başarısı, hiçbir tecrübesi olmayanlara ülkenin yönetimini asla veremeyiz. Kardeşlerim; girdiği her yarışı kaybedenlerin ne kendilerine, ne de milletimize verebilecekleri bir şey yoktur” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan'ı bu sözleri salonun ön sıralarında bulunan TESK ve TOBB gibi patron örgütü başkanlarından büyük alkış aldı. Hararetle alkışlayanlar arasında arasında 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'in de bulunması dikkat çekti.

AFRİN’İ ALAN KOMUTAN

Van Asayiş Kolordu Komutanı'yken, 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında vekaleten 2. Ordu Komutanı olarak atandı. Ardından 27 Temmuz 2016 tarihinde 2. Ordu komutanlığına getirildi. Fırat Kalkanı Harekatı’nda başarılı oldu. İdlib’de gözetleme kulelerinin kurulumunda ve Afrin Harekatı hazırlıklarında büyük rol oynadı. Türkiye Temel'i, Afrin Operasyonu’nu yöneten komutan olarak tanıdı. İsmail Metin Temel, Ağustos ayında orgeneralliğe terfi etti.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 09:59
YORUM EKLE