CiddiGazete- TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı. Hedep'li Önder, gündeme geçmeden önce 3 milletvekiline gündem dışı söz verdi.

AKP Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, geçen hafta İyi Parti'den ayrılıp AKP'ye transfer olması üzerine şahsı ve yönetim kurulu başkanı olduğu şirket hakkında Meclis kürsüsünden dile getirilen iddialara cevap vermek istediğini söyledi.

nebi h117

"TEŞVİKİN SİYASİ YANI YOK" DEDİ

"Bu iftiraları araştırmadan ve sormadan bazı basın kuruluşlarının yayınladığını" iddia eden İdris Nebi Hatipoğlu "Şirketin aldığı teşvikin siyasi herhangi bir yanı yoktur. Üç kuşaktır ne ailem ne de ben devletimin bir kuruşuna göz dikmemiştir, gırtlağımızdan haram lokma girmemiştir, bundan sonra da girmeyecektir" dedi.

"SEKRETERİN CEO OLDUĞU AİLE ŞİRKETİ"

Nebi Hatipoğlu "Benim partinizden istifa etme nedenim, bugün ayyuka çıkan rezil dedikodulardır, iftira siyasetinizdir. Parti dediğiniz şeyin aslında bir sekreterin CEO olduğu bir aile şirketi olmasıdır" ifadelerini kullandı.

Özel'den Kılıçdaroğlu'na ziyaret Özel'den Kılıçdaroğlu'na ziyaret

"BANKER BİLO"

İyi Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş ise Hatipoğlu'nun sözlerine cevap verirken iddialar iftira ise bunun bir devlet kurumu olan KAP üzerinden atıldığını savundu. Toktaş "Sayın Hatipoğlu, siz bize, Banker Bilo filmindeki Maho Ağa karakterini hatırlatıyorsunuz" dedi.

Öte yandan İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır da hakkındaki iddialar nedeniyle İyi Parti Genel Merkezi'ne verdiği dilekçede, Meral Akşener'in yanısıra "sekreter"in ve kocasının da mal varlıklarının araştırılması yönünde bir ifade kullanmıştı.