CiddiGazete- Dilovası'nın AKP'li belediye başkanı Hamza Şayir, Dilovası'ndaki vatandaşlarla ilgili yoksulluk hatırlatması yapıp ekmek kuyruklarından bahseden meclis üyesine Kanada'ya giden öğrenciler üzerinden "Ne kadar gay varmış haberimiz yokmuş" diye cevap verdi. Şayir'in bu sözleri tepkilere neden oldu.

Kocaeli'de Dilovası Belediyesi'nin Aralık ayı meclis toplantısı gerçekleşti.

Toplantıda, Saadet Partisi Meclis Üyesi Turan Tekgül, Dilovası'na yaptığı yatırımlardan bahseden AKP'li belediye başkanı Hamza Şayir'e tepki göstererek "Şu anda bu kadar müjdeyi veriyorsunuz ama insanlar Dilovası'nda aç, halk ekmek kuyruğuna giriyor. Bunlarla ilgili ne yapabiliriz?" diye sordu.

Hamza Şayir ise Tekgül'ün eleştirisine, Dilovası'ndan Kanada'ya göç eden gençler üzerinden cevap verdi.

ŞAYİR: GAYIZ DİYORLAR

Şayir, "Sizle beraber milliyetçiyim diye geçinen ilçe başkanlarımıza da söylüyorum. Çocuklarınızı oraya gönderirken posterin altında fotoğraf çekiliyorsunuz. Gittiğiniz yerde ilgili parti kimse oraya üye yapıyorsunuz sonra sanal bir manşet yaptırıyorsunuz. Bakın arkadaşlar Dilovası'nda ne kadar gay varmış haberimiz yok ya. İrtica etmek için 'Biz gayiz, bizim cinsel haklarımıza saldırı var, burada geçinemiyoruz' diyorlar ya" ifadelerini kullandı.

Şayir'in bu sözlerinin ardından canlı yayınlanan Dilovası Belediye Meclisi, belediyenin sayfasından kaldırıldı.

Dilovası'nda 2020 yılı içerisinde yaklaşık 2 bin kişinin Kanada'ya göç ettiği iddia ediliyor.