CiddiGazete- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Seçildiğimde belediye kapıları Dem Parti hariç her partiye açık olacak" diyen CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal'ı partiden kovdu.

Bakırköy'de miting yapan İmamoğlu, Burcu Köksal'ı işaret ederek "Ya kendine iş bulacak ya başka parti bulacak" dedi.

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel önceki gün Afyonkarahisar'da Belediye Başkan Adayı ve CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal ile miting düzenledi.

Bahçeli'nin sözlerine sansür Bahçeli'nin sözlerine sansür

Burcu Köksal, mitingde yaptığı konuşmada, "Belediye başkanı olarak seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları Dem Parti hariç, bütün siyasi partilere açık olacak. Onlar bunu söyleyemez, AKP'nin adayı bunu söyleyemez. Onlar ancak yaygara koparır, kapalı kapılar ardından pazarlık yaparlar" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, daha sonra Uşak'ta düzenlediği mitingde konuya ilişkin açıklama yaptı.

Özgür Özel, "Demin Afyon'dan geldim ve Burcu Başkandan da selam getirdim. Bu sırada Afyon'da konuşurken 'Belediyenin kapılarını ardına kadar açacağız' diye söylerken orada bir küçük sürçü lisan oldu, 'Aman başkanım sen düzelt' dedi. Afyon Belediyesi'nin de, Uşak Belediyesi'nin de seçildikten sonra kapıları ardına kadar tüm siyasi partilere, tüm Uşak ve Afyonlulara açıktır" ifadelerini kullandı.

"DİL SÜRÇMESİ DEĞİL"

Öte yandan tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Burcu Köksal ile telefonda konuştuğunu duyurdu.

Yarkadaş, "Burcu Köksal, bana telefonda 'Ben Belediye başkanı seçildiğimde, Afyonkarahisar Belediyesi'ni Dem Partlilerle yönetmeyeceğim. Ben bir dil sürçmesi sonucu değil, verdiğim söz üzerine konuştum. Ben bu sözü ilk günden beri verdim. Bu sözümün de arkasındayım' dedi" ifadelerini kullanmıştı.

Burcu Köksal"AFYONKARAHİSAR'I DEM'LİLERLE VE HÜDA PAR'LILARLA YÖNETMEYECEĞİM"

Burcu Köksal daha sonra sosyal medya hesabındaki paylaşımda Suriyeli sığınmacıları şehirden göndereceğini yazarak, "AKP, 'Mevcut işçileri çıkaracak, PKK'lıları işe alacak' diyor. Ben 'Emeklilere dört ay doğalgaz ve Afjet konusunda destek vereceğim' diyorum, 'Belediyeyi Dem'lilerle yönetecek' diyorlar, 'Rantsal dönüşüm değil, bedelsiz ev yapacağım' diyorum. 'Gizli kapılar ardında Dem'lilerle görüşüyor' diyorlar. Açık ve net Afyonkarahisar'ı Dem'lilerle ve Hüda Par'lılarla yönetmeyeceğim" dedi.