CiddiGazete- İsrail ve Hamas arasında 7 gün süren ateşkesin sona ermesinin ardından Gazze'de saldırılar yeniden başladı.

Filistin ajansı WAFA, İsrail'in Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıda 100'den fazla kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

ABD'DEN İSRAİL'E SİLAH DESTEĞİ

Bu arada ABD'nin Hamas'ın Gazze'den çıkarılmasına yardımcı olmak için İsrail'e silah ve top mermisinin yanı sıra büyük sığınak avcısı bombalar sağladığı bildirildi.

The Wall Street Journal Gazetesi'nin haberine göre ABD'li yetkililer, yaklaşık 15 bin bomba ve 57 bin top mermisinin de bulunduğu silah sevkiyatının 7 Ekim saldırısından kısa süre sonra başladığını ve halen devam ettiğini söyledi.

ABD yetkililerinin gazeteye açıkladığı ABD'nin İsrail'e gönderdiği mühimmat listesinde, 5 binden fazla MK82 güdümsüz bomba, 5 bin 400'den fazla MK84 savaş başlığı bombası, 1000 civarında GBU-39 küçük çaplı bomba ve güdümsüz bombaları güdümlü "akıllı" bombalara dönüştüren yaklaşık 3 bin JDAM (Müşterek Doğrudan Taarruz Mühimmatı) bulunuyor.

Reisi'nin yerine Muhbir atandı Reisi'nin yerine Muhbir atandı

ABD ayrıca İsrail'e yaklaşık adet 155 mm güdümlü 57 bin top mermisinin yanı sıra binlerce başka top mermileri ve çeşitli hafif silahlar da göndermişti.