Oy vereceği adayı açıkladı Oy vereceği adayı açıkladı

CiddiGazete- Daha önce İyi Parti'nin kendisine anketlerde yüksek görünmesi karşılığında para teklif ettiğini söyleyen Avrasya Araştırma'nın Başkanı Kemal Özkiraz, yeni bir iddia öne sürdü.

TELE1'de canlı yayına katılan Özkiraz, kendisinin teklifi kabul etmemesinin ardından başka anket şirketlerine de aynı teklifleri götürdüklerini söyledi.

ANKET ŞİRKETİNİN İSMİNİ VERDİ

Kemal Özkiraz, söz konusu anket şirketinin ismini de açıkladı.

Özkiraz, "Konda'ya gidip İyi Parti ile CHP arasında 1 puan kalmış şekilde anketler yayınlattılar. Neredeyse ana muhalefet gibi gösteren anketler yayınlattılar" ifadelerini kullandı.

ÜMİT DİKBAYIR İLE YAPTIĞI GÖRÜŞMENİN AYRINTILARINI DA PAYLAŞTI

Özkiraz TELE1'de daha önce yaptığı açıklamalarına tekrar değinerek, "Ben Ümit Dikbayır'la buluştuğum yere hayatımda bir defa gittim. Sakarya'nın Karasu ilçesinde 12 Kasım 2021'de görüştük. 15 günde bir anket yayınlıyorduk. Anket başı 200 bin lira teklif ettiler" dedi.

"Olayla ilgili şahit olanların hepsi yaşıyor" diyen Özkiraz, "Dikbayır sadece 'Yok öyle bir şey' diyor. Sadece bu kadar yalanlıyor. Ben bunu kumpas kurulan Kemal Kılıçdaroğlu'na söyledim" ifadelerini kullandı.

ZAFER PARTİSİ ANKETLERDE YER ALMASIN

Ümit Özlale'nin kendisini yalanladığını da söyleyen Kemal Özkiraz, "Görsel var ya, Haritaların geçmişinden çıkıyor ya. 12 Kasım 2021... Seçimden 1 buçuk yıl evvel... 'Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olarak Erdoğan'ın gerisinde çıksın, Zafer ve Deva Partisi anketlerde yer almasın, seçime doğru İyi Parti ana muhalefet konumuna gelsin' teklifi edildi" diye konuştu.