CiddiGazete/özel- Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İyi Parti'nin seçimlere CHP ile işbirliği yapmadan gireceğini açıklamasının ardından dikkat çeken bir çağrıda bulunmuştu.

Ümit Özdağ, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yaptığı çağrıda, 31 Mart 2024'te yapılacak mahalli seçimler için "işbirliği" önerisinde bulundu.

İzmir'de taşlar yerinden oynadı İzmir'de taşlar yerinden oynadı

Akşener, Ümit Özdağ'ın çağrısına cevap vermezken, İyi Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu'dan dikkati çeken bir hamle geldi.

Daha önce Ümit Özdağ'la sert tartışmalar yaşayan Kavuncu, il ve ilçe başkanlıklarına gönderdiği talimatta, "ittifak" görüşmelerini yasaklayarak, gelen tekliflerin teşkilat koordinatörlerine bildirilmesini istedi.

Buğra Kavuncu'nun Zafer Partisi'nin ismi kullanmadan teşkilatlara gönderdiği talimat şöyle:

Sayın Başkanlarımız;

- Özellikle bugün ve önümüzdeki bir kaç günlük süre zarfında bazı siyasi partilerin il ve ilçe başkanlıklarından seçim ittifakı konusunda görüşme istişare vb. başlıklar altında manipülasyon ve provokasyon maksatlı bir araya gelme tekliflerinin geldiği/geleceği anlaşılmaktadır.

- Parti disiplinimizi korumak ve manipülasyona ve bilgi kirliliğine yol açmamak adına; bu tekliflerin açık ve net bir şekilde reddedilmesi ve tartışmaya bile mahal verilmemesi büyük önem taşımaktadır.

- Bu sebeple il ve ilçe başkanlıklarımıza gelen bu tekliflerin reddedilmesiyle birlikte ilgili teşkilat koordinatörümüze de durumun aktarılması önemle rica olunur.