CiddiGazete- Gazeteci Fatih Portakal, "Bir kulis bilgisi paylaşayım. İyi Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale bile partisinden istifa edebilir. Aday olarak bir ay önce açıklamışlardı. Yazın bir kenara. Başka partiye bile geçebilir" ifadelerini kullanmıştı.

Altınok hakkında soruşturma Altınok hakkında soruşturma

İyi Parti İzmir Milletvekili ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, bu iddiaya cevap verdi.

'AKP ADAY ÇIKARMAYACAK'

Belediye başkan adayı olduğu İzmir'de ve partisini temsilen Meclis Plan Bütçe Komisyonu'nda çalışmalarına devam ettiğini ifade eden Özlale, "İstifa edeceğim, başka partiye geçeceğim, AK Parti'nin benim lehime İzmir'de aday çıkarmayacağı bile yazıldı. Bunların hepsi mantık dışı" dedi.

İYİ PARTİ'DEKİ TARTIŞMALAR

Partisi hakkındaki spekülasyonlardan rahatsız olduğu için istifa edebileceği yönündeki yorumlara da değinen Özlale, "Her parti içinde yaşanabilecek, kendi içimizde kalması gereken şeyler dışarıya yansıyor. Kamuoyu önünde tartışılması beni üzüyor ama bu bir istifa sebebi değil. Kendi içimizde çözmemiz gereken meseleler. Ekonomi bu haldeyken bizim başka şeyler konuşmamız lazım" diye konuştu.

"SORMAYA GEREK BİLE DUYMAZ"

Ümit Özlale, istifa iddiaları gündeme geldikten sonra İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşüp görüşmediğine ilişkin soruya ise "Daha dün Sayın Genel Başkan'la İzmir'in kampanya stratejisini konuştuk. Meral Hanım bu iddiayı duysa da bana sormaya gerek bile duymaz" cevabını verdi.

Editör: Hanife Akgün Yalta