CiddiGazete- Meral Akşener'in DYP'den yol arkadaşı İyi Parti İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu, vatana ihanet ettikleri için asılan Seyh Said, Said Nursi ve Seyid Rıza'ya övgü yağdırdı.

Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı ayaklanarak huzur bozan ve kan döken hainleri "sevgi pıtırcığı" gibi gösteren Ensarioğlu, "Şeyh Said'e yönelik ithamları şiddetle reddediyorum" dedi.

Bir AKP'linin daha maaş çılgınlığı Bir AKP'linin daha maaş çılgınlığı

İyi Parti İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu'nun sosyal medya hesabından vatan hainlerine yaptığı güzelleme şöyle:

- Son günlerde Diyarbakır’da bir bulvara bölgemizin en önemli değerlerinden Şeyh Said efendinin isminin verilmesi üzerinden başlayan tartışmalarda bölgenin toplumsal ve dini değerlerinden birine dönüşen Şeyh Said'e yönelik ithamları şiddetle reddediyorum.

- Bu tür ithamları ifade edenler toplumsal kutuplaşmayı derinleştirmek dışında herhangi bir amaca hizmet etmeyenlerdir.

- Biz toplumun tüm değerlerine saygı ve hürmeti bir hafıza barışı olarak görüyoruz. Bu minvalde daha önce de defalarca dile getirdiğim üzere Şeyh Said gibi büyük değerlere dönüşen Beddiüzzaman Said Nursi ve Seyid Rıza'nın da mezar yerlerinin açıklanması hafıza barışına hizmet edecektir.

- Anılan değerlerin mezar yerleri aleni bir değer iken devlet sırrı diye ifadelendirilmesi akla ziyan olmakla beraber hafıza barışına hizmet etmemektedir.

- Ülkemizde öncelikli olarak bir hafıza barışından başlanıp huzur ikliminin kalıcı olarak sağlanmasının tüm kesimlerin dahli ile mümkün olabileceği inancının kırılmasına müsade etmeyeceğimizi ilgili taraflar bilmelidir.

- Ayrıca bu inancı taşıyan ilgili kamuoyunun taşıdığı bu inancını daha yüksek bir sesle dile getirmesini temenni ediyorum.