Trabzon'da orman yangını Trabzon'da orman yangını

CiddiGazete- Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yakın olduğu iddia edilen; Ankara Esenboğa Havalimanı'ndaki operasyonla gözaltına alındıktan sonra "örgüt kurma", "kasten yaralama", "yağma", "kişiyi hüviyetinden yoksun kılma" ve "işkence" suçlarından tutuklanan "Kaplanlar" grubunun elebaşı Ayhan Bora Kaplan'la ilgili soruşturmada firari durumda olan Barış Kurt, Ankara'da yakalandı.

T24'ten Asuman Aranca'nın haberine göre Ankara Emniyetince kurulan özel bir ekip tarafından Barış Kurt'un saklandığı yere operasyon düzenlendi.

Kurt'un ismi, Kaplan tarafından işkenceye uğradığını iddia eden Erkan Doğan'ın beyanlarında geçiyordu. Eski çalışanı olduğunu söylediği Kurt'tan alacağını istediği için kendisine Kaplan'ın adamlarınca 2 gün boyunca işkenceye uğradığını öne süren Erkan Doğan, ifadesinde dişlerinin Kaplan tarafından kerpetenle söküldüğünü anlatmıştı.

Doğan, daha sonra tutulduğu evden kaçmayı başardığını, polisler tarafından Çankaya Emniyeti'ne götürüldüğünü, buradayken polis amirinin yanına gelerek kendisini şikayetçi olmaması konusunda tehdit ettiğini söylemişti.