CiddiGazete- CHP'nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel, Hedep Van Milletvekili Pervin Buldan ile birlikte "Bir Opera Gecesi" isimli Kürtçe dinletiye katıldı.

Sinan Ateş'in dayısı İyi Parti'ye katıldı Sinan Ateş'in dayısı İyi Parti'ye katıldı

Özgür Özel, Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi'nde Soprano Pervin Chakar ve Piyanist Paolo Villa'nın "Bir Opera Gecesi" isimli kürtçe dinletisinin ardından sahneye çıktı ve Türk düşmanlığıyla bilinen sözde sanatçının elini öptü.

pervin 2011111

SEZGİN TANRIKULU DA EŞLİK ETTİ

Özel'e CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve Hedep Van Milletvekili Pervin Buldan eşlik etti.

Özgür Özel etkinliği sosyal medya hesabından "barış ve kardeşlik" mesajıyla paylaştı.

PERVİN CHAKAR NE DEMİŞTİ?

Pervin Chakar 2021 yılında yaptığı açıklamada, "Kürt devleti" kurulması gerektiğini belirtip, "Mecburi bir sürecin sonunda Türklerle aynı toprakları paylaşıyoruz. Onların dillerini öğreniyor ve konuşuyoruz. Kültür ve geleneklerini biliyoruz. Ama onlar bizimkini bilmeyi bir tarafa bırak onu yok etmek için seferber olmuş durumdalar. Bundan bir medeniyet üretilemeyeceği gibi bu güzelliklerin yok edilmesi sürecinin ta kendisi. Tekrar etmekte fayda var. Mesele statü meselesi, Kürtlerin devleti yoksa Kürt soprano da olmaz Kürt besteci de olmaz" ifadelerini kullanmıştı.

Chakar, 2020'deki açıklamasında ise Türkleri "Kürt eserlerini talan etmekle" suçlayarak, "Kürtler bölünmüş olmakla kalmadılar, onların topraklarını işgal edenler fırsat buldukça onların topraklarını bir savaş alanına çevirdiler, ekonomilerini yok ettiler, tarlalarını yakıp hayvanlarını öldürdüler, dillerini kestiler.

Bu böyleyken bize ait olan pek çok eserin de hem Türkler hem Ermeniler tarafından kendilerine mal edildiğine tanık olduk. Yüzlerce Kürt müzik eseri bu iki halk tarafından resmen talan edilmiştir. Devletiniz yoksa birileri mutlaka bu zenginliğe sahip çıkmak, yağmalamak veya benimsemek için ortaya çıkacaktır" demişti.

HÜDAPAR'IN SAHNE VERSİYONU

Pervin Chakar ile aynı dili kullanan Hizbullah patentli Hüdapar, Erdoğan ve Bahçeli tarafından Cumhur İttifakı'na dahil edilerek Meclis'e sokuldu. Cumhur İttifakı bileşenlerinden Hüdapar da Pervin Chakar gibi Kürt devleti rüyasından uyanmadı.