CiddiGazete- Son yıllarda, yurtiçi kargo taşımacılığında adından söz ettiren şirketlerin başında GKN Kargo Lojistik Dağıtım ve Depolama geliyordu. Hızlı bir büyüme kaydeden şirket birkaç yıl önce kurulsa da, Urfalı Akyürek Ailesinin kargo taşımacılığındaki geçmişi ise yarım asır geriye gidiyor.

YENİ YILIN İLK BÜYÜK BAŞVURUSU

Ailenin ikinci kuşak temsilcilerinden Gökhan Akyürek'in yönetim kurulu başkanı olduğu şirket geçen 4 Ocak günü konkordato talebinde bulundu. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde yapılan başvuruda, şirketin olası hacizlere karşı korunması talep edildi.

BORÇ 508 MİLYON TL SEVİYESİNDE

Başvuruya göre şirketin toplam borcu 508 milyon TL seviyesinde. Dava dilekçesine göre, şirketin yaşadığı mali sıkıntının temelinde, ekonomide yaşanan olumsuz gelişmelerin yanı sıra birkaç ay önce yapılan bir sponsorluk anlaşması, mali dengenin bozulmasına neden oldu.

"ŞİRKET KIMILDAYAMAZ HALE GELDİ"

GKN Kargo, geçen Temmuz'da 2023-24 futbol sezonunda Galatasaray'ın sponsoru oldu. Şirket, anlaşma nedeni ile kulübe 42 milyon TL ödeyecek. Dava dilekçesinde, söz konusu anlaşmanın, şirketin mali yapısını bozduğu "Şirketimiz kımıldayamaz hale geldi" denildi.

Verdin yetkiyi gördün etkiyi Verdin yetkiyi gördün etkiyi

3 AYLIK GEÇİCİ MÜHLET VERİLDİ

Halktv'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre; yapılan başvuru üzerine mahkeme 5 milyon TL sermayeli GKN Kargo'ya 3 aylık geçici mühlet verdi. Mahkeme, Prof. Dr. Serdar Kale, Mali Müşavir Canan Koçyiğit ve Prof. Dr. Oktay Taş'ı da geçici konkordato komiseri heyeti olarak atadı. Bu arada, şirketin varlıklarının toplam değeri ise 281 milyon 194 bin TL seviyesinde.