CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından "1 saat sonra burada buluşalım" paylaşımını yaptı. Bu paylaşımdan bir saat sonra Kılıçdaroğlu 2 dakika 57 saniyelik bir video yayımladı.

Kılıçdaroğlu, yayımladığı videoyu, "Yapılacak işler var. Yerine getirilmesi gereken sorumluluklar var. Yüzleşmemiz gereken gerçeklerimiz var" notuyla paylaştı. Kılıçdaroğlu, videoda şöyle dedi:

"Sevgili halkım iyi geceler. Zor bir günün karanlık gecesinden derin bir kalp sızısıyla sesleniyorum sizlere. Buralarda çok mücadele var çok. Zamana karşı canhıraş bir mücadele veriyor insanlarımız. Emin olun canhıraş bir mücadele veriyor insanlarımız. Bir canı daha kurtarabilmek tırnaklarını parçalayarak o enkaz yığınlarında yaşam tünelleri açıyorlar enkazın karanlığına bir damla ışık olabilmek için. Türkiye'nin evlatları yüreklerini koymuş durumdalar. Allah hepsinden razı olsun. Türkiye onları asla unutmayacaktır.

Çok can yitirdik çok. Toprak elbet hepimizi zamanı geldiğinde basacak bağrına. Ama Allah sıralı ölüm versin deriz ya. Keşke öyle olsaydı be. İçimiz acı dolu. Yaprak döküyor her yanımız. Bir de enkazdan kurtulanlar var ki, öldürücü soğukta sokaklarda can cana vermiş direniyorlar. Hala koordinasyon sağlanabilmiş değil. Çadır yok, tuvalet yok. Sizin de bildiğiniz şeyler işte. Bu zifiri karanlık saatlerinde daha ne anlatayım ben size?

İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı'na 2 kurşun İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı'na 2 kurşun

"BU SON OLSUN, BU SON..."

Bugünü asla unutmayalım halkım. Düşen yerde kalmasın. Mazlumun hakkı divana kalmasın. Bu ülkenin yeni bir dirliğe, bir düzene ihtiyacı var halkım. Hepimizin zihniyeti değişmek zorunda. Önümüzdeki yol çok uzun olacak. O yol çok engebeli, tırmanışımız çok dik olacak. Öyle dedikleri gibi bir yılda falan gitmemiz gereken yere varamayız. Geçici çözümlerle idare edemeyeceğimiz bir noktaya geldik.

En acısı da bizi biz yapan değerlerimiz zarar gördü halkım. Arsızlık, hırsızlık, rant kavgası, bencillik... Bunları derhal bitirmeliyiz. Bunlar Türkiye'nin ruhunu kirletir. Artık açgözlülüğün bittiği, kaynakların sadece küçük bir azınlığa değil, tüm halkımıza ait olduğu yepyeni bir düzeni getirmek zorundayız. Ve inanın bu sadece iktidar değişimiyle olmaz. Daha büyük değişimler lazım bize. Zarar gören her değerimizi bir bir tamir ederek çok güçlü bir değişim yaratmalıyız. Güçlü bir sosyal devleti, vatandaşı için var olduğunu hiç unutmayan bir devleti bu enkazın içinden çıkarıp inşa etmek zorundayız. Bunu hep beraber yapacağız inşallah. Bir daha önlenebilir nedenlerden dolayı böylesi bir acı yaşamayalım. Bu son olsun, bu son..."