CiddiGazete- Meram Tıp Fakültesi’ne ağzında maskeyle gelen bir kişi, yakın tarihte Güney Kore’den geldiğini boğazından rahatsız olduğunu, son günlerde de ‘Corona virüsü’ salgını nedeniyle muayene olmak istediğini belirtti. Hasta kayıt işlemleri için nüfus cüzdanı istenince, aracından kimliğini getirmek istediğini belirtip hastaneden ayrıldıktan sonra geri dönmedi.

Olay kamuoyu tarafından duyulup kentte ‘Corona virüsü’ paniğine neden oldu. Bunun üzerine hareket geçen polis, güvenlik kamera kayıtlarından yola çıkıp, hastaneye geri gelmeyen kişiyi buldu.

Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen ismi açıklanmayan kişinin enfeksiyon uzmanları tarafından yapılan ilk muayenesinde ‘Corona virüsü’ şüphesine ait bir bulguya rastlanmadı.

Yakın tarihte Güney Kore’den geldiği için tedbir amaçlı ‘izolasyonlu’ odaya alındı. Yapılacak tetkiklerin ardından durumunun netlik kazanacağı öğrenildi.

BAŞHEKİMDEN AÇIKLAMA

Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tevfik Küçükkartarlar da kentte endişe yaratan olayla ilgili, şunları söyledi:

- Bizim hastanemize başvurmuş, tanısı konulmuş coronavirüs şüphesi olan vaka yok.

- Olsa zaten bu durumları Sağlık Bakanlığı’na bildiriyoruz.

- Sadece bazı hastalar acil servise gelirken maske takarak geliyor.

- Bu şekilde maske takarak hastanemize gelen bir Türk vatandaşı olan kişi, bu şekilde maskeli olduğu için korku ile karşılanmış.

- Ateşli değil. Boğaz ağrısı ve maske var yüzünde. Maskeyi niye taktığını bilen yok.

- Etrafta coronavirüslü diye endişe olmuş.

- Hastanemizde karantina altına alınan personelimiz yok.