CiddiGazete- AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Habertürk'te katıldığı programda açıklamalarda bulundu.

Mal varlığıyla ilgili soruya Murat Kurum, "Mal varlığımızı açıklamada herhangi bir sorunumuz yok. Ankara'da evimiz var. İstanbul'da evimiz var. 1 tane arabamız var. Biraz da borcumuz var. Mal varlığımız bu. Biraz borcumuz var. Ev aldığımız için o eve olan borcumuz var. 2 yıl daha borç ödeyeceğiz" dedi.

Bir AKP'linin daha maaş çılgınlığı Bir AKP'linin daha maaş çılgınlığı

HEPSİ BU KADAR MI?

Sunucunun "Hepsi bu kadar mı?" sorusu üzerine Kurum, gülerek "Evet, daha olması gerekiyor" diye cevap verdi.

DAVET KRİZİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da katılacağı açılışa davet edildiğini söyleyen İBB Başkanı İmamoğlu, AKP'nin adayı Murat Kurum tarafından yalanlanmıştı. Kurum'a belgeli cevap veren İmamoğlu "Bu daveti acemi adaya göndereceğim acaba utanır mı?" demişti.

"BENİ ARASA DAVET EDİLİRDİ!"

Programda Kurum'a davet krizi de soruldu. Kurum, "Arasa beni davet edin dese edilirdi zaten. Ayasofya'ya da çağırmıştık gelmedi. Bugün koltuğu boştu, gelmedi. Yeri de ayrılmıştı. Gel niye gelme diyelim. Geleceğim demesi, orada heyecana katılacağım demesi üzerine arkadaşlarımız koltuğunu ayırmış, gelen giden yok" ifadelerini kullandı.