Asgari ücret için kritik tarih belli oldu Asgari ücret için kritik tarih belli oldu

CiddiGazete- 152 yıllık kahve markası Kurukahveci Mehmet Efendi ile ilgili sosyal medyada skandal bir video paylaşıldı. Sosyal medyada markanın İsrail askerlerine kahve gönderdiği iddia edilerek bir fotoğraf paylaşıldı. Gündem olan Kurukahveci Mehmet Efendi'ye tepki yağdı.

GÖNDERDİNİZ Mİ, GÖNDERMEDİNİZ Mİ?

Tepkilerin üzerine markadan açıklama geldi. Yapılan açıklamada "Hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan asılsız ve karalayıcı iddialardan derin üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz" denildi. Açıklama şöyle:

Son günlerde Kurukahveci Mehmet Efendi markasıyla ilgili sosyal medya hesaplarında hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan asılsız ve karalayıcı iddialardan derin üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" ilkesini düstur edinmiş bir ülkenin markası olarak, böyle bir iddianın muhatabı olmadığımızın ve olamayacağımızın bilinmesini isteriz.

152 yıldır yerli ve milli olan markamızın ayakta kalmasını sağlayan şey, her şeyden önce karşılıklı saygı, dostluk ve güven temeli üzerine inşa edilmiş olmasıdır. Dünyanın 60 ülkesine ihracat yaparak, hem ülke ekonomimize hem de Türk kahvesi kültürünün yaşatılmasına katkıda bulunuyor, bununla da gurur duyuyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sohbetlerin, dostluğun, misafirperverliğin simgesi olmaya devam edeceğiz."