CiddiGazete/ Ankaragücü- Rizespor maçının ardından hakem Halil Umut Meler'e saldıran, aralarında eski Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca'nın da bulunduğu 4 sanığın yargılanmasına başlandı.

Ankara Batı 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya müşteki Halil Umut Meler ile tutuksuz sanıklar Faruk Koca, Kenan Çelikkaya, Osman Erkam Can ve Şahin Yunus Şahin ile avukatları katıldı.

Duruşmada Faruk Koca, "Tehdit kısmı doğru değil, savcılıkta ifade vermiştim. Onun dışında bir şey demiyorum. Yaşanan durumdan dolayı duyduğum üzüntümü de anlatmıştım sizin huzurunda da çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Kamuoyunun bu olayın meşgul edilmesi nedeniyle üzüntümü dile getiriyorum başka bir şey demek istemiyorum" dedi.

Osmanoğlu Ailesi'nden açıklama Osmanoğlu Ailesi'nden açıklama

Meler'in avukatı Halil İbrahim Atabay ise "Olayın öncesi, sonrası ve olay sırasında bu olaya ilişkin olarak provoke edici bir beyan oldu mu? Saldırıyı bunun için mi gerçekleştirdi" diye sordu. Bunun üzerine Faruk Koca, "Olay öncesinde bu olayın gelişimi ile ilgili bir provoke olmamıştır" cevabını verdi.

HAKEM MELER: ŞİKAYETÇİYİM

Söz verilen hakem Halil Umut Meler ise "İddianamede anlattığım şekilde gerçekleşti olay. Daha önce ifademi verdim, tekrar ederim. Tehdit sözünü Faruk Koca'dan doğrudan duydum şikayetçiyim" dedi.

Yan hakem Ömer Tolga Güldibi de tanık olarak dinlendi. Güldibi, "Arkamızdan gelerek müsabakanın hakemine vurdu. Diğer kişilerin de tekmeyle vurduğunu gördüm. 2 kişinin tekme attığını gördüm. Sanık Koca yumruk vurduğu sırada önce hepimize yönelik olarak 'Sizi bitireceğim' dedi ardından müşteki hakeme 'Seni öldüreceğim' şeklinde net duyduğum tehditte bulundu" ifadelerini kullandı.

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme heyeti başkanı Meler'in adli tıp raporu isteyerek duruşmayı 28 Şubat'a erteledi.