CiddiGazete- MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Kütahya belediye başkanlığı seçiminin iptali ve yenilenmesi talebiyle bugün Yüksek Seçim Kurulu'na itirazda bulunduklarını duyurdu.

Yılmaz Tunç, HDP'lilere umut verdi Yılmaz Tunç, HDP'lilere umut verdi

Feti Yıldız, seçimlerde yaşanan olaylar ve haller nedeniyle oyların iki parti arasındaki oy farkını kapatır sayıda bulunmasının "tam kanunsuzluk" olduğunu belirterek, Anayasa ve ilgili kanun maddeleri kapsamında YSK'ya başvuru yapıldığını ifade etti.

"TAM KANUNSUZLUK" İDDİASI

Yıldız, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "31 Mart Pazar günü Kütahya'da yapılan Belediye Başkanlığı Seçimlerinde oluşan 'Seçimlerin neticesine ve dürüstlüğüne müessir olaylar ve haller' ile bu şekilde oyların iki parti arasındaki oy farkını kapatır sayıda bulunması ve 'Tam Kanunsuzluk' nedeniyle, Kütahya Belediye Başkanlığı Seçimlerinin Anayasa’nın 67, 79 ve 2972 Sayılı Kanun'un 25 ve 29. maddeleri ile 298 Sayılı Kanun’un 14, 110, 112, 130 maddeleri kapsamında -İptal edilmesi ve Yenilenmesi- için YSK'na başvuru yapılmıştır" dedi.

Oyların yeniden sayıldığı Kütahya'da CHP adayı Eyüp Kahveci'nin oyu 40 bin 739'a, MHP adayı Alim Işık'ın oyu da 40 bin 168'e yükseldi. Aradaki fark ise 602'den 571'e düştü.

Sayılan geçersiz oylarla AKP'nin adayı Kamil Saraçoğlu'nun oyu 154, Alim Işık'ın oyu 58, CHP'nin adayı Eyüp Kahveci'nin oyu 27 arttı. Bu sonuca göre, Eyüp Kahveci mazbatasını aldı ve başkanlık koltuğuna oturdu.