CiddiGazete- MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal'ın Sırbistan vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Uysal, 2020 yılında Sırbistan'dan vatandaşlık aldı ve 14 Mayıs 2023'teki genel seçimlerde MHP'den Mersin Milletvekili yapılarak TBMM'ye sokuldu.

İddiaya göre Sırbistan'la soy bağı olmayan Levent Uysal vatandaşlığı usulsüz şekilde aldı.

Burcu Köksal hepsini mühürledi Burcu Köksal hepsini mühürledi

Konuyla ilgili Uysal'ın Meclis'teki danışmanı "Uysal'ın seçim gezisinde olduğunu, ayrıca programının da çok yoğun olduğunu belirterek telefonda bir açıklama yapamayacağını" söyledi.

Ayrıca Uysal'ın Dubai'de de oturma izni olduğu öğrenildi.

ARAZİLERİ BİRER BİRER TOPLADI

Aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi'nin sahibi olan Levent Uysal, son aylarda kamu arazilerini birer birer almasıyla gündem olmuştu.

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün ihalelerine giren Uysal, tarihi Ayasofya kadar eski olan Bakırköy'deki tarihi Fildamı Sarnıcı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 2020 yılında halkın kullanımına açtığı Atatürk Kent Ormanı'nın bir parçası olan 9 dönümlük arazinin ihalesini almıştı.

SAHTE BELGE DÜZENLEDİ

Levent Uysal'ın VakıfBank adına sahte belge düzenleyip bununla İsviçre'den 45 milyon euro kredi çekmeye çalıştığı da ortaya çıkmıştı. Vakıfbank tarafından hukuki süreç başlatıldığı ifade edilmişti.

(Birgün)