CiddiGazete- Muğla'nın Fethiye ilçesinde belediye başkanlığı için daha önce AKP'den aday adayı olduğunu duyuran Muhammet Kökten, Balgat tarafından MHP'nin adayı olarak ilan edildi.

Aday 251AKP'li ismin adaylığının açıklanmasının ardından Fethiye'de ülkücüler kapalı olan MHP ilçe binası önünde toplanarak tepki gösterdiler. Skandal üzerine ülkücüler, MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura'nın istifa etmesini istediler.

Fethiye 251"AKP'NİN ADAY ADAYINI MİLLİYETÇİLERE DAYATIYORSUNUZ"

Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Oğuzhan Teke grubu sakinleştirmeye çalıştı. Grupta yer alan bir kişi ise şunları söyledi:

"Muğla 1. sıra milletvekili adayımız hiç kimsenin tanımadığı, İyi Parti'yi övmüş, İyi Parti'nin içine gitmiş, İyi Parti sempatizanı bir adayı biz ülkücülere, Türkeş'in evlatlarına vekil olarak dayattınız ses çıkarmadık. Bugün geldiğimiz noktada, 'İlçe teşkilatı olarak Fethiye'de MHP kendi adayını çıkartacaktır' dediniz. Peki tuttunuz bugün AKP'nin aday adayını milliyetçilere dayatmaya çalışıyorsunuz. Peki şu soruyu sormaz mı ülkücüler; madem ki MHP aday çıkartacaksa niye AKP'nin adayını alıyoruz. AKP çıkartacaksa ilçeyi bıraksaydık onlar çıkartsalardı. Bizim ülkücü adaylarımız yok mu? MHP'li Cengiz Çay'ın veya MHP genel merkezinde görevli Kaan Kürşat Gönül neden aday gösterilmedi? Muhammet Kökten kadar milliyetçi değiller miydi?"

AKP'Lİ ADAY KALDI, İLÇE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Amine'den Azmi Başkan'a salvo Amine'den Azmi Başkan'a salvo

MHP Muğla İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cura'nın görevden alındığı belirtildi. Açıklamada, "Fethiye MHP ilçe başkanının görevden alınması, 31 Mart 2024 öncesinde daha güçlü ve dinamik kadrolarla çalışabilmek adına bir dönüm noktası olarak karşımıza çıkmaktadır. Sayın Osman Cura'ya bugüne kadar göstermiş olduğu çaba ve gayretinden dolayı içten teşekkürlerimizi iletmek isteriz. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar dileriz" denildi.