CiddiGazete- Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri eski komutanı emekli Korgeneral Ömer Paç, 3 valiz kaçak elektronik sigara tütününü KKTC'den Ankara'ya getirdiği gerekçesiyle tutuklandı.

478 KARTON ELEKTRONİK SİGARA TÜTÜNÜYLE ÜLKEDEN ÇIKIŞ YAPTI

3 üniversiteye 9 akademisyen alınacak 3 üniversiteye 9 akademisyen alınacak

Kıbrıs Postası'nda yer alan haber şöyle: Demirhan Polis Karakolu'nda görevli polis çavuşu Sultan Gizem Dönmez, mahkemede olguları aktardı. Polis, zanlının 22 Şubat 2024 tarihinde saat 06.00 raddelerinde, Ercan Havalimanı'nda VIP yolcu gidiş bölümünden tasarrufunda bulunan üç valiz dolusu toplam 478 karton adetinde elektronik sigara tütünlerini Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'na bağlı Ticaret Dairesi'nden ihracatçı izni almaksızın yurt dışına çıkarmak suretiyle Dış Ticaret Düzenleme ve Denetim Yasası'na aykırı davranıp ülkeden çıkış yaptığını söyledi.

AYNI GÜN ÜRÜNLERE ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI’NDA EL KONULDU, PAÇ ÜLKEYE GERİ DÖNDÜ

Polis, tütünlere aynı gün Ankara Esenboğa Havalimanı'nda el konulduğunu açıkladı. Polis, zanlının aynı gün saat 22.30 sıralarında ülkeye geri döndüğünü, 23 Şubat 2023 tarihinde ise tutuklandığını ifade etti. Polis, tütünlere Ankara'da el konulduğunu, bununla ilgili Türk makamlarıyla görüşme yapacaklarını söyledi.

ZANLININ EVİNDE DE ARAMA YAPILACAK

Polis, zanlının evinde de arama yapılması gerektiğini, ayrıca mesele ile bağlantılı şahıslar olduğunu tespit ettiklerini kaydetti.

ZANLININ SIK SIK SEYAHAT ETTİĞİ BELİRLENDİ, X RAY CİHAZ GÖRÜNTÜLERİ İNCELENECEK

Polis, öte yandan zanlının sık sık seyahat ettiğini, mesele ile bağlantılı şahısların ve X ray cihaz görüntülerinin incelenip neticelendirilmesi gerektiğini açıkladı.

Polis, zanlının serbest kalması halinde bu tanıklara ve tahkikata etki edebileceğini belirterek, 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

3 GÜN TUTUKLU KALACAK

Zanlının avukatı ise, zanlının doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Jale Ergüden, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına ve tam teşekküllü bir devlet hastanesinde doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

2017'DE EMEKLİ OLDU

Son olarak Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı olarak görev yapan Korgeneral Ömer Paç, Ağustos 2017'de emekiliğe sevk edilmişti.