CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, genel merkezinde bir grup gazeteci ile bir araya geldi ve gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Özel, aday açıklamalarından sonra partisinde yaşanan tartışmalara ilişkin "Aday olamayan her arkadaş istifa ederse ortada parti kalmaz. Adaylar belli olduktan sonra CHP’de sorun kalmıyor. Bursa’yı alacağız. Balıkesir, Manisa ve Denizli’de de çok iddialıyız. Çok sürprizler olacak. Yüzyılın sürprizini de Malatya’da yapacağız" dedi.

Çankaya'da 31 yaşındaki Hüseyin Can Güner'in aday gösterilmesiyle ilgili eleştirileri cevaplayan Özel, "Çok üzerinde durduğum ve içime sinen bir adaylık. Onu avukat parantezine almak büyük haksızlık" ifadelerini kullandı.

HATAY HÂLÂ GÜNDEMDE

Hatay’da Lütfü Savaş’la ilgili tartışmalara da değinen Özgür Özel, "Hatay'ı 10 günde bir ölçtürüyoruz. Aklımıza gelen her seçenek ölçtürülüyor. Hatay’da yapılan anketlerde başkanımıza alternatif görürsem onu Lütfü Savaş'a gösteririm ve adayı değiştiririm. Bir alternatif arayışı içindeyiz" dedi. Özel, TİP'in adayı Gökhan Zan'a ilişkin de "İyi Parti'den ayrıldıktan sonra görüşmek istedi. Arsuz Belediyesi için talepte bulundu. 'Lütfü Bey'le de uyumlu çalışırım' dedi. Şimdi Hatay adayı oldu. Hayırlı olsun. Hiçbir şey söylemem. Ama CHP'nin adayına karşı kullandığı dil doğru değil" dedi.

Özel, Cumhur İttifakı'ndan gelen Dem Parti yorumlarını ise "Benim ilişkim herkesin gözünün önündeki siyasi ilişki. Bunlar bayramlaşmıyorlar, Meclis'in arka odasında sıkı fıkılar. Heyetler halinde görüşüyorlar. Biz demlenmiyoruz, AKP ve MHP ile kurduğumuz siyasi iletişim gibi iletişim kuruyoruz. Bizimkisi cesaret gerektirir, onlarınki korkakça ve ahlaksızca yürütülen bir süreçtir" ifadeleriyle cevapladı.

"İZMİR'DE YENİLENME GEREKİYORDU"

Ümit Özdağ: AKP bunu da başardı! Ümit Özdağ: AKP bunu da başardı!

Özgür Özel, İzmir'de bir yenilenme ve yeniden seçmenin dönüp CHP'ye bakmasını istiyorduk. Çünkü hizmetten değil ama bir yorgunluk vardı" dedi.