CiddiGazete- PTBMM Grup Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, "Yerel seçim hazırlıkları nasıl gidiyor?" sorusuna "Çok güzel, harika gidiyor. Her şey yolunda" diye karşılık verdi.

"TUNÇ BEY'İN TEMENNİSİ"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in "adaylıktan çekileceği" yönündeki iddiasının anımsatılması üzerine Özlale, "Hayır yok öyle bir şey, Tunç Bey'in temennisidir" dedi.

"GELDİĞİNDE GÖRÜŞÜRÜZ"

Celal Adan'a aynı üslupla cevap Celal Adan'a aynı üslupla cevap

Özlale, kendisinin "İstanbul'da bir işbirliği yapılabileceği" ifadesinin hatırlatılması üzerine, "Ekrem Bey, İstanbul ittifakı oluşturmak için bütün partileri dolaşacağını söyledi. 'Bize de geldiğinde görüşürüz' dedim. Onun dışında bir şey yok orada" diye konuştu.

Genel Başkan Meral Akşener'in "İstanbul ve Ankara'da tek başımıza milletin huzuruna çıkacağız" açıklamasına ilişkin Özlale, "Evet gireceğiz. Daha öncesinde de bu konuyla ilgili bütün kararı divana bıraktı. Biz de bütün il ve ilçelerde adaylarımızı çıkaracağız" ifadelerini kullandı.

Başkanlık Divanı toplantısında, Ankara ve İstanbul adaylarının belirlendiği, İstanbul için Buğra Kavuncu'nun adının geçtiğinin belirtilmesi üzerine Özlale, "Yok öyle bir şey" dedi.

"İZMİR'DE RAHAT KAZANIRIM"

"İzmir'de bu yarışı göğüsler misiniz?" sorusunu Özlale, "Göğüslerim çok rahat. Evet CHP adayını belli ettikten sonra yine konuşuruz ama ben göğüsleyeceğime inandığım için geldim" diye cevapladı.

Bir gazetecinin "Geri çekilmeniz istenirse" demesi üzerine Özlale, şunları söyledi:

"Şu ana kadar partimiz üst kurullarda aldığı bir kararda gösterdiği adayı hiç geri çekmemiş, bundan sonra da geri çekeceğini düşünmüyorum. Orada demek istediğim şey şuydu, biz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını çok istiyoruz ve oradaki güçlü temennimizi, güçlü niyetimizi ortaya koymaktı."

DAHA ÖNCE "İSTİFA EDERİM" DEMİŞTİ

Ümit Özlale, iki gün önce yaptığı açıklamada, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığından çekilmesi yönende bir talep gelirse İyi Parti'den istifa edeceğini belirtmişti.