AKP MYK bildiri gündemiyle toplanıyor

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, emekli amirallerin yayımladığı bildiri nedeniyle MYK toplantısının perşembe günü yerine yarın yapılacağını duyurdu

AKP MYK bildiri gündemiyle toplanıyor

CiddiGazete- Emekli 104 amiralin yayımladığı Montrö bildirisi sonrası AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantı tarihi öne çekildi. Açıklama, AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin'den geldi.

NTV canlı yayınına telefonla bağlanan Şahin, "Demokrasi tarihimizde sıklıkla karşılaştığımız bir bildiri ile karşı karşıyayız" dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın konuyla ilgili soruşturma başlattığını vurgulayan Şahin, "Gerek savcılık gerek mahkemeler gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Hukuki olarak darbeci zihniyetin temsilcilerine gereken cevap verilecektir" ifadelerini kullandı.

CHP VE İYİ PARTİ’YE ELEŞTİRİ

AKP ve MHP'nin bildiriyle ilgili güçlü bir karşı duruş sergilediğini belirten Şahin, ana muhalefet partisi CHP'ye tepki göstererek, "Uzun süre sessizliklerini koruduktan sonra CHP Sözcüsü bir açıklama yaptı, 'Buradan darbe çıkarmak sivil darbecilere mahsus bir özellik' dedi. Burada şunu ifade etmek lazım. Darbe artığı kesimler var. CHP'nin açıklamaları ortada.

‘Bu bildiriye imza atarım’ diyen İYİ Parti Genel Başkan Danışmanının tavrı ortada. CHP'nin tutumu, ‘Bildirinin altına imza atarım’ diyen İYİ Parti Milletvekilleri cunta heveslilerine zemin oluşturuyor" diye konuştu.

TOPLANTININ GÜNDEMİ BİLDİRİ

Genel Sekreter Şahin, "Biz AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantımızı perşembe günü planlamıştık. Ancak bu son gelişmeler dolayısıyla yaptığımız değerlendirmeler neticesinde yarın AK Parti MYK, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Bu bildiriyi çok daha geniş bir şekilde değerlendireceğiz. Ele alacağız. Bu konuda takındığımız tavrı daha da güçlendirmek için gerekli adımları atacağız."

AYTUN ÇIRAY’IN MESAJI

İyi Parti İzmir Milletvekili ve bildiriyi “zevzeklik” olarak değerlendiren Genel Başkan Meral Akşener’in Başdanışmanı Aytun Çıray, Twitter’dan “Bir tbp. teğmen olarak altına imzamı atıyorum” mesajını paylaşmıştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 16:51
YORUM EKLE