Bahçeli ile Dervişoğlu barıştı

TBMM'deki yemin töreninde Devlet Bahçeli'nin elini öpen, sonrasında çok ağır ifadelerle eleştiren İYİ Parti TBMM Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, eski genel başkanıyla aradaki buzları eritti

Bahçeli ile Dervişoğlu barıştı

CiddiGazete- İYİ Parti TBMM Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu, Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli ile barıştı. Müsavat Dervişoğlu'nun, genel kurula gelen Bahçeli ile maskeli şekilde sohbet etmesi güne damga vurdu.

DAHA ÖNCE NE YAŞANDI?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM'deki grup toplantısında, MHP'nin AKP ile birlikte hareket etmesini eleştirmiş ve Devlet Bahçeli'yi "Saray"a yakın durmakla suçlamıştı.

Bunun üzerine Bahçeli Twitter'dan yaptığı açıklamada Meral Akşener'i tehdit etti ve "Bu hanımefendiye son ihtarım, bölmek ve yok etmek istediğin MHP’ye karşı sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. Demedi deme, büyük lafı dinle" ifadelerini kullandı.

AKŞENER ADRES VERDİ

Bunun üzerine Meral Akşener, İYİ Parti genel merkezinin adresini twitledi ve "Demirden korksak trene binmezdik. Buyur gel" dedi... Bu gelişmelerin ardından MHP Üsküdar İlçe Başkanlığı'ndan bir grup Bahçeli taraftarı, Meral Akşener'in İstanbul'daki evinin önünde slogan attı. Evinin sokak kapısını açan Akşener, "Gelin lan buradayım. Yüreğiniz yetiyorsa gelin" diyerek Bahçeli yandaşlarına meydan okudu.

MHP PAYLAŞIMI KALDIRDI

Gece yarısı yaşanan bu gelişmeler üzerine öncelikle sosyal medya karıştı. Partililer arasında küfürleşmeler, tehditler, ağır ifadeler havada uçuştu. MHP Üsküdar İlçe Başkanlığı sosyal medya hesabından, Bahçeli taraftarlarının toplanıp Meral Akşener'in evine yürüdüğü görüntüleri yayınladı. Meral Akşener'in "Davacı olmayacağım" demesine rağmen Üsküdar İlçe Başkanlığı o videoyu daha sonra hesabından kaldırdı.

DERVİŞOĞLU PROGRAMI YARIDA KESTİ

Bahçeli taraftarlarının Meral Akşener'in evine yürümesi olayına en sert tepkiyi gösteren isim, MHP'nin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş döneminin Ülkü Ocakları genel başkanlarından İYİ Parti İzmir Milletvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu oldu. Daha önce Bahçeli'nin elini öpmekle çok sert eleştirilen Dervişoğlu bu kez, "Aile terbiyem ve törem gereği öptüğüm eline tüküreyim" diye mesaj attı.

'İPLİĞİNİ PAZARA ÇIKARACAĞIM'

Niğde ve Aksaray'da parti programında olan Dervişoğlu, programı yarıda bırakarak İstanbul'a geldi. Müsavat Dervişoğlu twitinde, "Biz can düşmanlarımızın bile hanesinin önüne adam göndermedik. Üzerimizde hakkın var diye aile terbiyem ve törem gereği öptüğüm eline tüküreyim. Sen kardeş kavgası çıkarmaya uğraşa dur. Allah şahit olsun ki, ben senin ipliğini pazara çıkaracağım!" ifadelerini kullandı.

İLK KEZ BİR ARAYA GELDİLER

5 Ekim 2018'de yaşanan gerginlikten sonra Devlet Bahçeli ve Dursun Müsavat Dervişoğlu ilk kez bir araya geldi. Parti sıralarında oturan ikili bir süre sohbet etti. Coronavirüs nedeniyle maskeli yapılan sohbete diğer milletvekilleri dinleyici olarak katıldı. Virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe koruma hassasiyeti olduğu için Dervişoğlu bu kez Bahçeli'nin elini öpmedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 15:20
YORUM EKLE