'Funda abla'nın müthiş yükselişi!

Felsefe öğretmeni Funda Kocabıyık, AKP İzmir eski milletvekili Hüseyin Kocabıyık'la evlendikten sonra merdivenleri çok hızlı tırmandı. Funda Kocabıyık son düzlükte Uşak Valisi oldu. Eşi Hüseyin Kocabıyık, FETÖ elebaşını son bin yılın "en önemli Türk büyüğü" ilan etmişti

'Funda abla'nın müthiş yükselişi!

CİDDİGAZETE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün resmi gazetede yayımlanan kararnamesiyle, dikkati çeken bir isim vali oldu. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i "son bin yılın" en önemli "Türk büyüklerinden" biri ilan eden AKP İzmir eski milletvekili Hüseyin Kocabıyık’ın eşi felsefe öğretmeni Funda Kocabıyık, Uşak'a vali olarak atandı.

2018/202 sayılı atama kararlarına göre; Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda Kocabıyık Uşak Valisi oldu.

ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

AKP İzmir eski milletvekili Hüseyin Kocabıyık’ın eşi olan 2 çocuk annesi Funda Kocabıyık, Uşak tarihinde ilk kez bir kadın vali olarak görev yapacak.

Vali Funda Kocabıyık, “Sayın Cumhurbaşkanımız bizi bu göreve layık gördüğü için çok mutlu oldum. Allah, devlet büyüklerimizi, devletimizi milletimizi inşallah mahcup etmeyecek hizmetler nasip etsin. Var gücümüzle Uşak için çalışacağız bundan sonra” dedi.

FUNDA KOCABIYIK KİMDİR?

Funda Kocabıyık, 1972 yılında Kahramanmaraş Afşin'de doğdu. Yüksek öğrenimini Hacettepe Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Felsefe Bölümü'nde tamamladı.

1994 yılında felsefe öğretmeni olarak Ordu Ünye İmam Hatip Lisesi'nde göreve başladı. 1995 yılından 2005 yılına kadar Ankara Dikmen Lisesi'nde Felsefe öğretmenliği yaptı.

2002 yılında AKP iktidar olduktan sonra 2005 yılında Millî Eğitim Bakanlığı'nın açtığı müfettiş yardımcılığı sınavını kazandı. 3 Kasım 2008 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı müfettişliği yeterlik sınavını kazanarak Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Bakanlık müfettişliği görevine atandı.

14 Şubat 2011 tarihinde MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü olarak atandı.

28 Ocak 2012 tarihinde ise 652 Sayılı KHK uyarınca MEB Teşkilat Kanunu'nun değişmesi ile kurulan Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'ne atandı.

13 Ocak 2016 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü atandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 23:01
YORUM EKLE