İl başkanlarına 45 gün deneme süresi

İYİ Parti'de yeniden atamaları yapılan il başkanlarına 45 gün deneme süresi verildiği öğrenildi. Genel merkezin beklentilerini karşılamayan il başkanlarından 45 gün sonra istifaları istenecek

İl başkanlarına 45 gün deneme süresi

CİDDİGAZETE

İYİ Parti, kuruluşundan bu yana bir yıllık süreyi doldurmadan il teşkilatlarında sürekli revizyonla gündeme geldi. İstifalar, görevden almalar ve genel seçimlerde milletvekilliği için ayrılmalardan dolayı bazı illere üç, bazılarına ise dördüncü kez il başkanı atandı.

81 İLDE REVİZYON

30 Ağustos tarihinde genel başkan Meral Akşener'in talebi, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın imzasıyla gönderilen "istifa önerisi" sonrası, 81 il başkanlığında yeniden atama sürecine girildi. 30 Ağustos tarihinden bu yana atama yapılan il sayısı 73 oldu.

İSTİFA ETMEYENLER GÖREVDEN ALINACAK

Genel merkez, bu atamalardan 34'ünü eski il başkanlarından seçerken, 39'u yeni isimlerden oluştu. İl başkanlarına yönetim kurulu oluşturmaları için yetki belgesi verilirken, 45 günlük deneme süresi olduğun da belirtildi. İl başkanları, 45 günlük denem sürecinde genel merkezin beklentilerini karşılayacak bir yönetim kurulu oluşturamazsa istifa ettirilecek, direnen isimler ise görevden alınacak.

YORUM EKLE