Mesut Yılmaz ebediyete uğurlandı

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı. 72 yaşında hayatını kaybeden Yılmaz, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu

Mesut Yılmaz ebediyete uğurlandı

CiddiGazete- Geçen cuma günü hayatını kaybeden eski başbakanlardan Mesut Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı. Yılmaz için İstanbul Üsküdar'daki Marmara İlahiyat Fakültesi Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Taziyeleri Mesut Yılmaz’ın eşi Berna Yılmaz, oğlu Hasan Yılmaz ve kardeşi Turgut Yılmaz kabul etti.

ESKİ ORTAK BAHÇELİ CENAZEYE GELMEDİ

Mesut Yılmaz'ın eski koalisyon ortağı Devlet Bahçeli, cenaze törenine katılmadı. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, eski başbakanlardan Tansu Çiller, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, iş adamı Aydın Doğan ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim katıldı.

Mesut Yılmaz, cenaze töreninin ardından, üç yıl önce hayatını kaybeden büyük oğlu Yavuz Yılmaz’ın Kanlıca Mezarlığı'ndaki kabrinin yanında toprağa verildi.

ERDOĞAN: ÇOK FARKLI BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Cenaze namazını ifayla birlikte ebediyete uğurluyoruz. Rabbim taksiratını affetsin. Her nefis ölümü tadacaktır. Nasıl ki şu an musallada Mesut Bey'i ebediyete gönderiyorsak, bizler için de aynı akıbet şüphesiz ki gerçekleşecektir.

Rabbim bizleri bu musallaya hazırlıklı olarak gelmeyi nasip etsin.

Çok farklı bir dönemden geçiyoruz. İzmir açıklarında meydana gelen olay hepimiz için malum 1000'e yakın yaralımız, 50'ye yakın ölenimiz var. Nerede, nasıl olacak belli değil. Tüm mesele hazırlıklı olmak. Hiç ölmeyecek gibi dünyaya, her an ölecek gibi ahirete hazırlıklı olmamız lazım. Rabbim yar, yardımcımız olsun. Mesut Bey'in de mekanı cennet olsun.

Mesut Yılmaz için memleketi Rize ve baba ocağı Çayeli ilçesinde gıyabi cenaze namazları kılındı.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 12:33
YORUM EKLE