Resmi sitede FETÖ reklamı

Fatih Altaylı, Göç İdaresi Başkanlığı'nın sitesinde, yabancılara konut bulmak için önerilen kaynaklardan birinin FETÖ'nün yayın organı Zaman Gazetesi olduğuna dikkat çekti

Resmi sitede FETÖ reklamı

CiddiGazete- Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Göç İdaresi Başkanlığı'nın "Live in Türkiye" isimli sitesinde, yabancılara konut bulmak için önerilen kaynaklardan birinin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılan FETÖ'nün Zaman Gazetesi olduğuna dikkat çekti.

"Bu ülkede gerçekten FETÖ ile mücadele ediliyor mu, yoksa bizi mi kandırıyorlar?" diyen Altaylı, "Resmi sitede FETÖ reklamı" başlıklı yazısında şunları kaydetti:

Bunu sormamın kırk farklı sebebi var ve şimdi yazacaklarım da bunlardan bir tanesi. Biliyorsunuz, Türkiye'ye kaçak veya yasal yollardan gelen yabancıların ve sığınmacıların sorunlarını çözmek, bunların ülkeye intibakını sağlamak için kurulmuş bir yapı var. Bunun adı Göç İdaresi Başkanlığı. Bildiğimiz kadarı ile bu zor görevin altından da olabildiğince iyi kalkıyorlar en azından çabalıyorlar.

GÖZLERİME İNANAMADIM

Göç İdaresi Başkanlığı'nın bir de "Live in Türkiye" diye bir sitesi varmış. Halk TV'de bu sitenin tanıtımını yapan bir haber görünce girip kendim bakayım dedim. Ve girip okuyunca gözlerime inanamadım.

ZAMAN GAZETESİ ÖNERİSİ

Devletin resmi kurumunun, Türkiye'de yaşama rehberi sunan sitesinde Türkiye'de konut bulmak için üç kaynak öneriliyor. Bunlar Hürriyet, Zaman ve Milliyet gazeteleri. Şaka yapmıyorum. Göç İdaresi'nin yabancılara yönelik Türkiye hakkında bilgi ve Türkiye'de yaşama kılavuzu veren bölümünde önerilen gazete "Zaman."

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2022, 10:58
YORUM EKLE