Sarıgül nasıl TikTok fenomeni oldu

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, sosyal medyaya girişinin nasıl olduğunu anlattı

Sarıgül nasıl TikTok fenomeni oldu

CiddiGazete- Haber Global ekranlarında yayınlanan Siyaset Özel'in bu haftaki konuğu Türkiye Değişim Partisi lideri Mustafa Sarıgül oldu.

Gündeme ilişkin soruları cevaplayan Sarıgül, kendisine yöneltilen "Nasıl TikTok fenomeni oldunuz?" sorusuna da cevap verdi.

Sarıgül, "Bir evlat geldi bana, 'Siz siyaset bilmiyorsunuz. Siz sosyal medyadan anlamıyorsunuz' dedi ve çekti gitti. Ben sonra 15 gün sonra evine gittim, bekçi beni karşıladı. Telefon açtı, çocuk cevap vermiyor. Sonra hanımı aldı telefonu, 'Başkanım sosyal medyaya Tiktok'a girmeniz lazım' dedi. TikTok'un ne olduğunu bilmiyorum inanın. Onun için bu aslında şu. Onu aslında olduğu gibi çekiyoruz. O TikTok bizim özümüzdür. Hepsinde bir mesaj var. İşçi gençler, esnaf gençler, işsiz gençlerimiz var o TikTok'ta. Üniversite gençliğimiz çok az" açıklamasında bulundu.

Sarıgül'ün açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"DİĞER MUHALEFET PARTİLERİNDEN FARKIMIZ VAR"

Diğer muhalefet partilerinden farkımız var. Bugünkü iktidarda yerli ve milli olarak yapılan iyi şeyler var. Biz bunları saygı ve sevgiyle anlatırız. İktidar iyi şeyler yapıyorsa bunları söyleriz. Eksik bıraktıklarının da çözüm önerileri ararız.

"POLİSE FAŞİST DİYEMEZ..."

Sokağa çıkmanın yolları var. Parti olarak kurumsal miting yapabilirsiniz. Ama benim gencim, benim devletimin polisine faşist diyemez. Haklıyken haksız durumuna düşmez. Gençleri polisle karşı karşıya getirmeyi doğru bulmam.

EKREM İMAMOĞLU'NUN TARTIŞILAN YEMEĞİ

Belediye başkanlarının şehri planlaması lazım. Ama bu karda şöyle bir şey oldu. Bizim geleneklerimizde birlik olmak vardır. AFAD AKOM'a karşı, Bakanlar Belediye başkanına karşı, e burada böyle doğru bir şey olmadı. Yangın ve sel esnasında siyaset yapmayı doğru bulmayız. Ben bütün kurumların el birliği yapmasını arzu ederdim. Karayolları da hazırlıksızdı, İBB de hazırlıksızdı. Ben bu tabloda Bakanlarımızın da Belediye Başkanlarımızın da el ele olmasını beklerdim. Ortada büyük bir sorun varken, birlik olmasını isterdim. Gerek Bakanların, gerek İBB'nin davranışı hoş bir davranış olmamıştır. Ama sonuç olarak Büyükşehir Başkanını çağıracak olan Bakanlardır. 2 Bakan ve sayın Vali toplantı yapıyorlar, o açıklamada İBB Başkanı orada yok. Burada şöyle bir şey olabilirdi. Keşke o gün Ekrem bey görüşmeseydi. Çok önemli bir olay değil. Ama insanlar karda kaldığı zaman ertelese iyi olurdu.

İBB-İKTİDAR GERİLİMİ

Ekrem İmamoğlu'na ne kadar çok engelleme yapılırsa, kamuoyunda o kadar çok yükselir. Ekrem İmamoğlu benim belediye başkanlığı zamanımda Beylikdüzü'ne önerdiğim isimlerden biridir. Başarılı olmasını çok arzu ederim. Belediye başkanlarının karnesini millet verecek.

"BİZ BAŞBAKANLIĞI İSTİYORUZ"

Bizim bir rengimiz ve çizgimiz vardır. Tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü meclis ve bağımsız bir yargı isteyen bir partiyiz. Bugünkü sistemin doğru olduğunu düşünen bir parti değiliz. Biz başbakanlığı istiyoruz. Biz Bakanların dışarıdan atanması fikrine doğru bakmayız. Sayın Akşener bunu bizden sonra söyledi. Artık unutmayın gündemi değiştiren parti TDP'dir. Demokratik parlamenter sistem olmazsa olmazımızdır. Tek adam yönetimi doğru değildir. Her zaman ortak aklı kullanmak lazım.

"BİZİM GÜNDEMİMİZDE İTTİFAK YOK"

Şu anda gerçekten diğer siyasi partiler 1 buçuk yıldır ofsayta düşüyorlar. Çünkü muhalefet partileri gündemi belirleyemiyor. Bizim gündemimizde EYT'liler var, atama bekleyen öğretmenler var. Bizim gündemimizde bunlar var. Bizim gündemimizde kuryeler var, elektrik faturaları var, ittifak yok. Sayın bakana lütfen çağrıda bulunuyorum, elektriğe yüzde 400 zam yapıldı, lütfen bu zamları geri alın. Sanayi şu anda durmak üzere zamlardan dolayı. İnanın köprünün altından çok sular akar. Bu ittifakların hepsi paramparça olur. Gerçek ittifak geliyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2022, 11:48
YORUM EKLE