Şubat ayının son anketi yayımlandı

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, Şubat ayı anket sonucunu açıkladı. Özkiraz'ın açıkladığı sonuçlarda AKP-MHP bloğunun oy oranında düşüş olduğu görüldü

Şubat ayının son anketi yayımlandı

CiddiGazete- Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, "Anketlerimizde Deva ve Gelecek partilerine daha sıklıkla olmakla birlikte Memleket Hareketi/TDP gibi partilerin seçmelerine de rastlamaya başladık" diyerek açıkladığı Şubat ayı anket sonuçları, Cumhur İttifakı'nda şok etkisi yarattı.

Açıklanan Şubat ayı anket sonucuna göre, AKP'nin alacağı oy yüzde 34.8 iken MHP'nin yüzde 7 ile baraj altında kaldığı görülürken; CHP'nin oy oranının 26.2, İyi Parti'nin ise 13.1 olarak açıklandı.

Kemal Özkiraz'ın Memleket Hareketi ve Türkiye Değişim Partisi (TDP) gibi yeni oluşumların da seçmenler arasında konuşulduğunu söyleyerek, "Anketlerimizde DEVA ve Gelecek partilerine daha sıklıkla olmakla birlikte Memleket hareketi/TDP gibi partilerin seçmelerine de rastlamaya başladık" dedi.

Özkiraz, "Bu ayki anketimizde ise partilerin ismini ve liderlerin isimlerini sayarak hangi partiye oy verirsiniz dedik. Bu şekilde sorduğumuzda kararsızlar ve başat partilerde az miktarda da olsa düşüş olduğunu, Saadet Partisi, DEVA, Gelecek Partisi, Büyük Birlik Partisi (BBP), Vatan Partisi, Yeniden Refah Partisi, Türkiye Değişim Partisi ve Memleket hareketi oylarının daha görünür olduğunu fark ettik. Bu da bize teşkilatı olan partilerin az çok bir oy alacağını gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Avrasya Araştırma'nın Şubat ayı anket sonuçları şöyle:

AKP (Recep Tayyip Erdoğan): 34.8

CHP (Kemal Kılıçdaroğlu): 26.2

İyi Parti (Meral Akşener): 13.1

HDP (Mithat Sancar): 9.1

MHP (Devlet Bahçeli): 7

Gelecek Partisi (Ahmet Davutoğlu): 2.7

DEVA (Ali Babacan): 2.5

TDP (Mustafa Sarıgül): 1.6

Memleket Hareketi (Muharrem İnce): 1.5

Saadet Partisi (Temel Karamollaoğlu): 0.7

Yeniden Refah Partisi (Fatih Erbakan): 0.4

BBP (Mustafa Destici): 0.2

Vatan Partisi (Doğu Perinçek): 0.2

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 11:40
YORUM EKLE