Süleyman Soylu namus sözü verdi

Uyar Madencilik’te geçirdiği kaza sonucu yürüme engelli olan madenci İdris Sarıkaya, "Bize bu sorunun çözülmesiyle ilgili Sayın Süleyman Soylu namus sözü verdi" dedi

Süleyman Soylu namus sözü verdi

CiddiGazete- Manisa’nın Soma ve Karaman’ın Ermenek ilçelerinden ödenmeyen tazminat ve ücret alacakları için Ankara’ya yürümek isteyen madenciler, İçişleri Bakanı Süleyman Soyu ile dün yaptıkları görüşmenin sonucunu bugün Soma Meydanı’nda düzenledikleri basın açıklamasıyla duyurdu.

MADENCİLER’DEN SOYLU’YA: SİZİN SÖZÜNÜZE GÜVENİYORUZ

Bakan Soylu ile görüşmeye katılan Bağımsız Maden-İş Sendikası Örgütlenme Uzmanı Kamil Kartal, Bakan Soylu’nun 15 Ocak 2021 tarihine kadar sorunun çözüleceğini sözünü verdiğini aktararak, şunları söyledi:

"15 Ocak’ta arkadaşlarımızın hesaplarına paralar yatacak. Söz verdiler, herkesin huzurunda, Soylu’nun yüzüne karşı ‘Sizin sözünüze güveniyoruz, güvendiğimiz için bu direnişi bitireceğiz ama sanmayın ki evlerimize çekiliyoruz. 15 Ocak’a kadar tetikte bekleyeceğiz, paralarımız yatana kadar da her 15 günde bir sokakta açıklama yapacağız’ dedik. Sözlerinin arkasında durmasını sağlayacak mücadele sürecinden vazgeçmeyeceğiz. 15 Ocak’a kadar çözülmezse daha büyük bir mücadele vereceğiz."

"SÜLEYMAN SOYLU NAMUS SÖZÜ VERDİ"

Uyar Madencilik’te geçirdiği kaza sonucu yürüme engelli olan madenci İdris Sarıkaya, 12 Ekim’de başlattıkları mücadeleye herkesin hak verdiğini belirterek, "Soma’daki tazminat sorunu kangrene dönüşmüştü, ama sözler yerine getirilmemişti. Haksızlığı dile getirdik. Bize bu sorunun çözülmesiyle ilgili Sayın Süleyman Soylu namus sözü verdi. En geç 15 Ocak’a kadar sonlandıracağının sözünü verdi" diye vurguladı.

PATRONDAN ALIP İŞÇİYE VEREN SENDİKA

Uyar Madencilik’te geçirdiği kaza sonucu gözlerini kaybeden Ali Kandemir, "Patrondan alıp, işçinin hakkını veren bir sendika gerçekten Soma’ya ve Türkiye’ye gerekiyordu. Şimdi bulduk" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, 12:58
YORUM EKLE