CiddiGazete- İstanbul Ortaköy'de 2017 yılında Reina adlı gece kulübüne yılbaşı gecesi 01.15'te silahlı saldırı düzenlenmiş, saldırıda 39 kişi hayatını kaybetmiş 79 kişi ise yaralanmıştı.

O dönem mekanın işletmecisi olan Mehmet Koçarslan'ın sahibi olduğu Antik Turizm Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi’ne borçların tahsil edilmesi davacı işçi tarafından işveren aleyhine iflas davası açıldı.

Emekli maaşına oyun iddiası Emekli maaşına oyun iddiası

İstanbul 2.Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

REDDİ HAKİM TALEBİ

Duruşmada davalı Mehmet Koçarslan'ın avukatları, reddi hakim talebinde bulundu. Mahkeme ise bu talebin gerekli süre içerisinde yapılmadığı ve hüküm aşamasına geçileceğinin açıkça bildirilmiş olması gerekçeleriyle bu talebin reddine hükmetti.

"İFLASINI GEREKTİRECEK BİR SEBEP YOKTUR"

Mehmet Koçarslan'ın avukatı duruşmada, "Eğer reddi hakim talebimiz reddedilecekse önceki beyanlarımızı tekrar ediyoruz, davalı iyi niyetle borçlarını ödemektedir. Kesinleşen dosyaya ödemiştir. İflasını gerektirecek bir sebep yoktur, dosyayı ödemeye hazırız, gerekçeleri kararların birçoğu tarafımıza tebliğ edilmemiştir. Bir dosya istinaftadır. Gerekçeli kararlar tebliğ olunduğu taktirde de gerekenler yapılacaktır" dedi. Davacı avukatı ise iflas kararı verilmesini talep etti.

MAHKEME İFLAS KARARI VERDİ

Kararını açıklayan mahkeme, davacı işçinin davasının kabulüyle, Antik Turizm Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi'nin iflasına karar verdi.