CiddiGazete- Yeniden Refah Partisi'nin Eyyübiye Belediye Meclis Üyesi Adayı Bilal Tekatlı, yerel seçim öncesi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin "seçim reklamı" için yaptığı bazı harcamaları paylaştı.

Tekatlı'nın sosyal medya hesabından yayımladığı faturalara göre belediye NTV, A Haber, Haber Global, TV Net, Beyaz TV, Hürriyet, Milliyet gibi televizyon ve gazetelere milyonlarca lira ödeme yaptığı ortaya çıktı.

Belgelerde ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Urfa mitingi için belediye bütçesinden 1 milyon 520 bin 775 TL "karşılama" masrafı yapıldığı da aktarıldı.

Bilal Tekatlı, AKP'li Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ü de etiketleyerek şu ifadeleri kullandı:

Kurultayda 'katılımcı' çatlağı Kurultayda 'katılımcı' çatlağı

"Beyt-ül mal bekçisi dediğiniz Zeynel Abidin Beyazgül, seçimi kazanmak için milletin parasıyla 30 milyon reklam için harcıyor. Şimdi anladınız mı neden; çalışanların hakkını vermez, her ay suya zam yapar, troll ordusu besler. Yolsuzluklara ve ranta göz yumar.

SKANDALIN BELGELERİ

İşte Zeynel beyin boş isimler altında alım yapmış gibi göstererek malum medyaya aktardığı 30.000.000 (Otuz Milyon) liranın BELGELERİ. Fakirin hakkını rüşvet olarak dağıtıyorsun bu millet de seni dağıtacak 'kıymetli vatan evladı.' Savcıları göreve davet ediyoruz."