Yarım doz aşı yapıp kalanını satmışlar

İstanbul’da Covid-19 aşısında usulsüzlük yaptığı tespit edilen 3 hemşire tutuklandı. Yarım doz aşı yapıp kalanını satmak ve dolu aşı şişesini 150 liraya, boşunu 20 liraya satmak da suçlamalar arasında yer alıyor

Yarım doz aşı yapıp kalanını satmışlar

CiddiGazete- İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, aşı usulsüzlüğüyle ilgili soruşturmasında, 3'ü hemşire 6 şüpheli Mali Şube ekiplerinin düzenlediği operasyonla yakalandı.

TRT Haber’den Hamza Çiftçi’nin haberine göre, cep telefonları ve bilgisayarlarla yapılan görüşmeler soruşturma dosyasına girdi.

Hemşirelerin, aşı olmaya gelenlere yarım doz aşı yaptığı, kalanları da sattığı ortaya çıktı

Aşı şişlerinin dolusu 150, boşu ise 20 liradan satıldı.

“Kolye yapacağız" denilerek alınan boş şişeler, hastanenin tuvaletinde dışarıdan gelen başka bir hemşireye verildi. Zanlıların, kendilerine tanımlanan 4'üncü doz aşılarını da vurulmayıp sattığına dair delillere ulaşıldı.

Hemşirelerden birinin, arkadaşının 4'üncü doz aşıyı vurulmak istememesi üzerinde, kendisini sistemde aşılı gibi gösterip aşı olmadığını, 'sana da yapalım aynı anda barkod okutalım' diyerek arkadaşını da sistemde aşılı gibi göstereceğini söylediği belirlendi.

"Nitelikli Dolandırıcılık", "Kişilerin Hayatını ve Sağlığını Tehlikeye Sokacak Biçimde İlaç Yapma veya Satma" ve "Resmi Belgede Sahtecilik" suçlamalarıyla başlatılan soruşturma sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2021, 15:22
YORUM EKLE