CiddiGazete- En çok ziyaret edilen gayrimenkul, vasıta gibi ilanların yer aldığı platform olan sahibinden.com'a gece yarısından bu yana hem web sitesi hem de uygulama üzerinden erişim sağlanamıyor.

Siteye giriş yapmak isteyen kullanıcılar, "Bu siteye ulaşılamıyor www.sahibinden.com ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı" uyarısı ile karşılaşıyor. Mobil uygulama üzerinden giriş yapmak isteyenler ise "Sunucu erişim sorunu" uyarısı alıyor.

Şirketin resmi Instagram hesabı üzerinden yapılan açıklamada, alan adı hizmeti sağlayan firma ile teknik bir sorun yaşandığı belirtildi bu yüzden erişim sağlanamadığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Ali Yeşildağ için iade kararı Ali Yeşildağ için iade kararı

"Alan adı hizmeti sağlayan firmayla yaşadığımız teknik bir sorun nedeniyle platformumuza şu anda erişim sağlanamamaktadır.

Sorunun en kısa sürede giderilmesi için ilgili firmanın çalışmaları devam etmekte olup konu çözüldüğünde yeniden bilgilendirme yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz."

KULİSLERDE FARKLI SÖYLENTİLER VAR

sahibinden.com domaininin süresinin bittiği ve domaini farklı bir kişinin aldığı, bu yüzden siteye girilemediği yönünde iddialar ortaya çıktı.

Domain kontrol edildiğinde ise "clientHold" adında bir durum görülüyor. ClientHold durumu ise bir alan adının kaydının geçici olarak durdurulduğu anlamına geliyor.

Bu durum alan adı sahibinin kaydını güncellemediği veya domain kaydının sona erdiği gibi durumlarda olabiliyor. En sık karşılaşılan nedenleri arasında ödeme problemleri, yasal problemler gibi konular da bulunuyor.

Ancak domaini başka biri mi aldı yoksa farklı sorunlar mı siteye girişi engelledi henüz kesin bir bilgi yok.