Peker- Ban davasında kritik bir isim tanık yapıldı Peker- Ban davasında kritik bir isim tanık yapıldı

CiddiGazete- Suç örgütü lideri Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, müvekkilinin seçime iki ay kala yapacağına söz verdiği açıklamalar hakkında konuştu.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, müvekkilinin seçime iki ay kala yapmaya söz verdiği açıklamaları yapıp yapmayacağına dair soruya KRT ekranlarında cevap verdi.

Barkın, "Peker, bu tecridin kalkmaması halinde açıklamalara devam etmeyeceğini net biçimde görüyor" dedi. En son iki gün önce konuştuğu Sedat Peker'in yaşadığı durumun "dijital tecrit" olarak adlandırıldığını belirten avukat Barkın, bunun aslında bir "ev hapsi" niteliğinde olduğuna dikkat çekti.

Sedat Peker'in basın danışmanı Emre Olur'un gözaltına alındığı sürecin Birleşik Arap Emirlikleri'nden Sedat Peker'e iletilen bir "uyarı" olduğunu söyleyen Barkın, bu uyarının "Sadece senin değil, senin adına deklarasyonda bulunan herhangi bir kişinin politik içerikli hiçbir açıklamasına cevaz vermeyeceğiz" biçiminde olduğunu söyledi. Sedat Peker'in seçime iki ay kala açıklama yapıp yapmayacağına ilişkin soruya cevap veren Barkın, "Bugünkü koşullarda Sedat Peker'in bir açıklama yapmasının mümkün olmadığını hukuken görüyorum, biliyorum" dedi.

PAYLAŞIM YAPIP SİLDİ

Öte yandan sosyal medyada, "Sedat Peker, pislikleri ifşa etmek istiyor, ülke yöneticileri ettirmiyor, muhalif partiler de etmesi için çaba sarf etmiyor..." ifadelerini dile getiren bir kullanıcının paylaşımını retweetleyen Peker, 6 dakika sonra retweetini sildi.

Sedat Peker, daha sonra gazeteci Seyhan Avşar'ın paylaşım silme konusu üzerine yazdığı, "Seçim tarihi bugün belli oldu ve Sedat Peker az önce kendisiyle ilgili bir paylaşımı retweetledi. 6 dakika boyunca bekledi. Sonra sildi..." mesajını retweetledi ancak bu retweetini de çok geçmeden kaldırdı.