CiddiGazete- Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı seçiminin ilk turunda aday gösterdikleri ancak ikinci turda AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı alan Sinan Oğan hakkındaki sorulara cevap verdi. Özdağ, "Sinan Oğan'ın 'plana sadık kal' demesinin ardında ne vardı?" sorusunu da cevapladı.

Gazeteci Bahar Feyzan'ın YouTube kanalına konuk olan Ümit Özdağ, Sinan Oğan'a neden bir tepki verilmediği yönündeki soruya, "Biz en büyük tepkiyi verdik parti olarak. Ne yaptık? Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekledik. Benden Sinan Oğan'a hakaret etmemi veya ağır şeyler söylemem bekleniyorsa bu doğru bir beklenti değil. Sinan Bey, aşağı yukarı 3 seneden beri aday olmak için çalışıyordu" ifadeleriyle cevap verdi.

Ali Yerlikaya sessizliğini bozdu Ali Yerlikaya sessizliğini bozdu

Özdağ, Bahar Feyzan'ın "Sinan Oğan'ın 'Plana sadık kal' demesinin ardında ne vardı?" sorusunu ise şöyle cevapladı: "O kendi planı herhalde. Bizim yapmış olduğumuz bir ortak planı yok. Sinan Bey'in bugünkü çizgisinin ne olduğunu bilmiyoruz. Bir partinin açılış törenlerine katılıyor ama en ufak bir açıklamasını görmüyoruz, duymuyoruz."