CiddiGazete- Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 12 Kasım Deprem Anıtı Müzesi binasının tanıtımı için gazetecilerle bir araya geldi.

CHP ile ilgili sorulara da cevap veren Tanju Özcan, partiye geri dönüşünde herhangi bir engel olmadığını dile getirerek, "Sayın genel başkanımızla görüştük. Biliyorsunuz, Sayın Kılıçdaroğlu görevde kaldığı sürece Cumhuriyet Halk Partisi'ne davet edilsem de dönmeyeceğimi söylemiştim. Çünkü derin fikir ayrılıklarımız vardı. Yeni genel başkanımızla birlikte bir değişim oldu Cumhuriyet Halk Partisi'nde. O yüzden ben de talep edilmesi halinde veya 'Buyur gel' denilmesi halinde döneceğimi ifade etmiştim. Dün itibariyle il başkanımıza dönüş ile ilgili dilekçemi verdim. O da genel merkeze götürdü. Yani şu anda ben tüzüğün aradığı şekilde talep ettim geri dönmeyi.

Zannediyorum parti meclisine sevk edilecek önümüzdeki hafta. Orada da bir oylama yapılacak. Dönüşümüz için karar verirse parti meclisimiz. Sadece genel başkanımızın isteğiyle olmuyor. Geri dönüşümün önünde bir engel görünmüyor. Yani artık yüzde 99 itibarıyla Cumhuriyet Halk Partisi'ne geri döneceğim diyebilirim" diye konuştu.

Özel'den Kılıçdaroğlu'na ziyaret Özel'den Kılıçdaroğlu'na ziyaret

Öte yandan Tanju Özcan, Muharrem İnce'nin de CHP'ye dönmesi gerektiğini söyledi.