CiddiGazete- ABD'nin eski başkanı ve Cumhuriyetçi Parti'nin 2024 başkan aday adayı Donald Trump, Georgia Eyaleti'ndeki 2020 seçim sonuçlarına müdahalede bulunduğu suçlamasıyla hazırlanan iddianame kapsamında Fulton Bölge Hapishanesi'ne teslim oldu.

Trump, son bir yıldaki 4'üncü gözaltı işleminde tutuklama dosyası için ilk kez sabıka fotoğrafı çektirdi. Bu, ülke tarihinde bir ABD başkanı için bir ilk oldu.

Fulton Bölge Hapishanesi, tahliye işlemi sonrası hapishane binasından çıkıp özel uçağına bindikten sonra Trump'ın tutuklama dosyasına konan sabıka fotoğrafını basınla paylaştı. Fotoğrafta Trump'ın ciddi bir ifade ve çatık kaşlarla objektife baktığı görüdü.

Napolitano hayatını kaybetti Napolitano hayatını kaybetti

Ekran Resmi 2023-08-25 12.18.52

Gözaltına işleminden sonra parmak izi alınan ve daha önce 200 bin dolar olarak belirlenen kefalet bedelini ödedikten sonra serbest kalan Donald Trump, tahliye işleminin ardından sosyal medya hesabından 2,5 yılın ardından ilk paylaşımını da yaptı. Trump, sabıka fotoğrafını da eklediği mesajında, kişisel internet sitesinin bağlantısını ve "Seçime müdahale. Asla teslim olma" ifadelerini paylaştı.