CiddiGazete- Turkcell Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç'un genel müdür olarak atanmasına karar verdi.

Turkcell'den KAP'a yapılan açıklamaya göre, atama 13 Ekim 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Öte yandan Turkcell, dört yıldır Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Erkan'ın 11 Eylül 2023 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrıldığını duyurmuştu.

AKSU'NUN GÖREVİ 10 GÜN SÜRMÜŞTÜ

Erkan'ın yerine 14 Eylül'de genel müdürlük görevine Bülent Aksu atanmış ancak yine aynı ay içinde Aksu'nun görevinin sona verilmişti. Aksu, yaklaşık 10 gün görevde kalabilmişti.

Turkcell'in bugünkü yeni atama açıklamasında yer alan bilgiye göre, yüksek lisans ve doktora öğrenimini ABD'de Dallas Texas Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde tamamlayan Koç, Cumhurbaşkanlığı'nda üstlendiği çeşitli görevlerin yanı sıra, Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

atilla koç 1013

Akaryakıta füze gibi zam Akaryakıta füze gibi zam

ESKİ BAKANIN OĞLU

Ali Taha Koç, AKP'li eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un oğlu. Atilla Koç'un kızı Zehra Zümrük Koç da Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak kabinede yer almıştı. Zehra Zümrüt Koç, bakanlık görevinin ardından daha önce hiç gitmediği Karabük'teki Kardemir Demir Çelik Fabrikası'nın yönetim kuruluna atanmıştı.