CiddiGazete- Geçirdiği iç kanama nedeniyle yoğun bakıma alınan ve entübe edilen eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 74 yaşında hayatını kaybetti.

Okuyan'ın vefatının ardından Başkent Üniversitesi Hastanesi'nden yapılan açıklama şöyle:

"Sayın Yaşar Okuyan bu sabaha karşı hayatını kaybetmiştir. Uzun süredir hastanemizde tedavi altında olan Yaşar Okuyan'ın sağlık durumu son haftada ağırlaşmış ve 26 Aralık 2023 tarihinde saat 02.46'da tüm çabalarımıza karşı çoklu organ yetmezliği ile hayatını kaybetmiştir. Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz."

CENAZE PROGRAMI

Yaşar Okuyan için 27 Aralık Çarşamba günü TBMM'de tören düzenlenecek. Okuyan, 28 Aralık Perşembe günü Yalova Merkez Camii'nde öğle namazının ardından yapılacak cenaze töreniyle Yalova'daki aile mezarlığına defnedilecek.

YAŞAR OKUYAN KİMDİR?

Yaşar Okuyan, 28 Ağustos 1950 yılında aslen Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Büyükköy'den Yalova'nın Elmalık köyüne yerleşmiş bir ailenin çocuğu olarak doğdu.

Aralarında MHP, ANAP, DYP, HYP ve CHP olmak üzere dokuz farklı partide siyaset yaptı. 1995-2002 yılları arasında Yalova milletvekili, 1999-2002 yılları arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini yürüttü.

MGM'den 44 il için sarı kodlu uyarı MGM'den 44 il için sarı kodlu uyarı

İstanbul Özel Gazetecilik Yüksek Okulu'ndan mezun olan Yaşar Okuyan, 21 yıl çeşitli gazete, dergi ve ajansta muhabirlik, foto muhabirliği, köşe yazarlığı, istihbarat müdürlüğü yaptı ve sürekli basın kartı aldı.

Bir dönem İmbat Şirketler Grubu yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı.

12 Eylül döneminde MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'ndan yargılanan ve Mamak Askeri Cezaevi'nde kalan Yaşar Okuyan, evli ve üç çocuk babasıdır.