CiddiGazete- Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Maltepe'de düzenleyeceği "Büyük İstanbul Mitingi" bugün yapıldı.

14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerine 8 gün kala Maltepe Orhangazi Şehir Parkı'nda düzenlenen mitingde kürsüye Karamollaoğlu'ndan sonra ikinci olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş çıktı. Yavaş mitingde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

- Bu kalabalıklar bir şey söylüyor. 14 Mayıs'ta değişimin müjdesini veriyor. 21 yıllık iktidar tankları tüfekleri gösteriyor, gemileri gösteriyor. Seçim mi yapıyoruz savaş mı belli değil.

- Diyoruz ki gurur kaynağımız ama 14 Mayıs'tan sonra kiracı ev sahibi, pahalılık, enflasyon, uyuşturucu, mülteci... Bu sorunlarla karşı karşıya kalacak. Ama bunların konuşulmasını istemiyor.

- Birazcık milliyetçilik sosu, muhafazakarlık sosu. İnsanlar bununla uğraşsın istiyorlar. Ankara'da neler söylediler. İstanbul'da da gördük. 25 yıldır İstanbul'da neler yapamadıklarını nasıl katlettiklerinin konuşulmasını engellemek için ikinci seçimde İstanbul düşerse Kudüs, Mekke düşer dediler. İstanbul düştü ama her şey çok güzel oldu.

"ANKARA'DA 15 MAYIS'I BEKLİYORUZ"

- İftiralar atıyorlar kulak asmıyoruz. Ankara'da da aynısı. 15 Mayıs'ı bekliyoruz. 9 milyarlık yolsuzluk dosyası, Ankapark dosyası hala savcılıkta bekliyor. Türkiye'nin her yerinde bunların konuşulmasını istemiyorlar.

- İnşallah 14 Mayıs'tan sonra hukukun üstünlüğü de yerini bulacak, herkese adil işleyecek.

Meclis'te yeni dönem başladı Meclis'te yeni dönem başladı

- Kendileri de 6'yı buldu. Millet İttifakı da uzlaştı.

- Öbür taraftakiler acayip. Hüdapar var. Bir kısmı ittifakta bir kısmı değil diyorlar. Berabersiniz. Dün Binali Yıldırım ittifakta değil dedi, spiker de çok güzel cevap verdi; "İçinizde" dedi.

- Milli, gayrı milli laflarını reddediyoruz. Mevsimlik milliyetçiliğinizi, muhafazakarlıklarınızı reddediyoruz.

- 31 Mart'ta 25 yıldır yönetici görmeyen halk aradaki farkı anladı. Ülkemizin de buna ihtiyacı var.

- İnşallah Türkiye'de de bu fırsat verilirse Türkiye nasıl yönetilir, nasıl şeffaf olunur hepsini göstereceğiz. 14 Mayıs'ta sandığa gidiyoruz ve birleşe birleşe kazanıyoruz.

MELİH GÖKÇEK TUTUŞTU

Yolsuzluk dosyalarının savcılıkta bekletilmesiyle ilgili "15 Mayıs'ı bekliyoruz" ifadesi ABB'nin görevden alınan eski başkanı Melih Gökçek'i tedirgin etti. Gökçek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "15 Mayıs'ta sonra ABB'deki vurgunların hesabını senden sordurmayan namerttir. Dünün ülkücüsü, bugünün CHP'lisi, yarının HDP'lisi Mansur Yavaş."

Sosyal medya kullanıcıları Melih Gökçek'e tepki göstererek, mevcut ABB yönetiminde yolsuzluk varsa neden şimdi değil de 15 Mayıs'ı beklediğini sordu. Gökçek, eleştirilere cevap vermemek için paylaşımını yorumlara kısıtladı.