CiddiGazete- Rizespor maçında Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca'nın hakem Halil Umut Meler'e saldırması gündem oldu.

Faruk Koca, diğer iki zanlıyla birlikte tutuklanırken, Türkiye Futbol Federasyonu da tüm ligleri erteledi. Gelişmelerin ışığında Ankaragücü Kulübü'ne de ceza verileceği iddia edildi.

ANKARAGÜCÜ CEZA ALACAK MI?

Bugün yapılan TFF Yönetim Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi şöyle dedi:

- PFDK Ankaragücü kararını perşembe günü açıklar. Ankaragücü ile ilgili TFF yönetimi karar alamaz.

- Yetki, bağımsız olan PFDK'da. Onlar da gerekli kararları verecek. Bizim konumuz bu değil. Konu adalete gitti. Biz gereken sevkleri yaptık.

- Kararı PFDK verecek, bizim bir yetkimiz yok. Nasıl mahkemelere Cumhurbaşkanı müdahale edemiyorsa, biz de PFDK'ya müdahale edemiyoruz.

YRP'den istifa yalanlaması YRP'den istifa yalanlaması

- Üst kurul Tahkim. Tahkim verilen kararla ilgili düzeltme yaparsa yapar. Benim bir şey söylemem yönlendirme olur. O yüzden bir şey söylemek istemiyorum."

MANSUR YAVAŞ: KABUL ETMEYECEĞİMİZİN BİLİNMESİNİ İSTİYORUZ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da bir magazin sitesinde dün yayımlanan "Ankaragücü'nün küme düşürüleceği" iddiası içeren haberi alıntılayarak bugün akşam saatlerinde şu açıklamayı yaptı:

- 11 Aralık Pazartesi günü oynanan MKE Ankaragücü - Çaykur Rizespor maçının ardından yaşanan, hiç kimsenin tasvip etmediği, sporun barış ve kardeşlik hukuku ile sportmenliğe aykırı olay hepimizi derinden üzdü.

- Olayın ardından devletimizin tüm birimleri harekete geçmiş ve sorumlular hakkında gerekli yasal süreç başlatılmıştır.

- Tüm bunlara rağmen, bazı çevrelerce "MKE Ankaragücü küme düşürülecek" söylemlerinin üretilmeye başladığını ve Ankara’nın asırlık markasının kurumsal yapısına zarar verecek bir kampanya oluşturulmak istendiğini gözlemliyoruz. Cezanın toplum nezdinde camianın tamamına uygulanması gibi bir anlayışı kabul etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

- Ankaragücü, Türk'ün kutlu zaferi olan Kurtuluş Savaşı'nın, İmalat-ı Harbiye'nin; bu uğurda çalışan, üreten, can veren vatan sevdalılarının kulübüdür. Asla yalnız değildir, Ata'mızdan bize emanettir.

- Tüm bu nedenlerle, kişilerin yaptığı hataların 113 yıllık MKE Ankaragücü camiasına mâl edilmemesi gerektiğini bir kez daha belirtiyor, bu konuda tüm kamuoyunun hassasiyetle davranacağına yürekten inanıyorum. Saygılarımla...